Kifizették, de máskor utaztak

A bizonylatokra nem az az időtartam került, mint amire megvásárolták, de az úthasználati jogosultságok a kifizetett időszakra érvényesek.

MNO
2010. 10. 26. 9:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tévesen nyomtatta az autópálya-matricák bizonylatait a számítógépes rendszer. Az Állami Autópálya-kezelő Zrt. szerint a szelvényekre nem az az időtartam került, mint amire megvásárolták. Ettől függetlenül az úthasználati jogosultságok a kifizetett időszakra érvényesek.

Béni Gyöngyi, az autópálya-kezelő szóvivője a Kossuth Rádiónak elmondta, hogy hajnali 4-re sikerült elhárítani a hibát, amely a szoftver naptárkezelő moduljában keletkezett tegnap este. „Az érvényességi időt tévesen nyomtatta ki a rendszer, de ez nem jelenti azt, hogy tévesen került bele az adat. Semmiféle következménye nincs annak, ha valaki ilyen bizonylatot kapott és utazott az autópályán, hiszen a rendszer a jó időpontokat rögzítette.” A hiba a viszonteladóinknak mintegy öt százalékát érintette.

A hónap elején is volt egy szoftverhiba, de az más típusú zavar volt, akkor leállt az értékesítési rendszer két órára.

(mr1-kossuth.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.