Plenáris ülést tart az OÉT

Plenáris ülést tart ma az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT), amelyen a szociális partnerek többek között megvitatják a kormány adóterveit. A napirenden szerepel ezenkívül a jövő évi munkaszüneti napok körüli munkarend, és a 2010-es költségvetésről szóló kormányzati tájékoztató megvitatása. A kormány október 16-án terjesztette be javaslatait az adótörvények jövő évi változásáról az Országgyűlésnek.

MNO
2010. 10. 22. 6:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magánszemélyeknek a javaslat szerint az egykulcsos adózásról szóló előzetes bejelentéseknek megfelelően valamennyi jövedelmük után 16 százalékos kulccsal kell adózniuk, tehát a külön adózó jövedelmek – osztalék, árfolyamnyereség, kamatjövedelem, ingatlan-átruházásból származó jövedelem – után is 16 százalék az adó. Jelenleg 5 millió forintig 17 százalék, a fölött 32 százalék az adókulcs, a külön adózó jövedelmek adókulcsa pedig jellemzően 20-25 százalék.

A szakszervezetek többsége igazságtalannak tartja az egykulcsos adórendszer tervezett bevezetését, a munkaadói szervezetek pedig úgy vélik, a vállalkozások versenyképességét javító, igazságosabb teherviselést jelentő adórendszert eredményez a kormány által szombaton beterjesztett javaslat, így e napirendi pont kapcsán viták várhatók.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.