Egyenruhájáért küzd Kiss Ernő

Megkezdődött hétfőn a Fővárosi Munkaügyi Bíróságon az a per, amelyet Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok indított eredetileg még az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) ellen, amiért a tárca akkori vezetője, Forgács Imre idén márciusban eltiltotta őt az egyenruha viselésétől és rendfokozata használatától.

MNO
2010. 12. 06. 15:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IRM jogutódjaként a Belügyminisztérium vált alperessé, mellette Kiss Ernő az Országos Rendőr-főkapitányság és a Budapesti Rendőr-főkapitányság ellen is keresetet nyújtott be. A nyugalmazott dandártábornok vitatta a határozat jogosságát, amelyet azt követően hoztak meg, hogy állítása szerint 2010 februárjában életveszélyes fenyegetést kapott, majd le is ütötték. A fenyegetésről szóló levelet a bíróságnak is becsatolta Kiss Ernő.

Az MTI március 25-én számolt be arról, hogy kórházba került a nyugállományú rendőr dandártábornok, akit az éjszakai órákban találtak meg vérző fejjel a XII. kerületben. A Nol.hu portál aznap arról számolt be, hogy információja szerint a tábornok részeg volt. Kiss Ernő a perben azt kéri, a bíróság semmisítse meg a határozatot, amelyben eltiltották őt az egyenruha viselésétől és rendfokozata használatától.

A perben valamennyi alperes vitatta, hogy alperesként léphetne fel az ügyben. A Belügyminisztérium jogi képviselőjének álláspontja szerint az állományilletékes parancsnok, az általános munkáltatói jogkört gyakorló szerv az illetékes, Kiss Ernő pedig korábban XIII. kerületi rendőrkapitány volt, így a BRFK lehet alperes.

Az ORFK jogtanácsosa azzal érvelt, hogy még ha az ő javaslatukra is született meg a határozat, javaslattételre jogosultak, a döntést azonban nem ők hozták meg. Továbbá azt hozta fel, hogy idén januártól lépett hatályba a hivatásosok szolgálati viszonyáról szóló törvénynek az a rendelkezése, amely szerint tábornokok esetén az egyenruha viseléséről a miniszter jogosult dönteni. A BRFK jogi képviselője szerint pedig a törvény egyértelműen az állományba tartozókat jelöli meg, attól még, hogy két évvel a történtek előtt a BRFK állományához tartozott Kiss Ernő, nem jelenti azt, hogy mindörökké neki kell lennie az alperesnek.

Kiss Ernő valamennyi alperessel szemben fenntartotta a keresetét, így a per 2011. március 7-én folytatódik.

Kiss Ernő legutóbb június elején került a nyilvánosság elé, amikor hatóság félrevezetése és ittas vezetés miatt nem jogerősen 810 ezer forint pénzbüntetésre ítélte őt a Fővárosi Bíróság. Az elsőfokú döntés szerint Kiss Ernő XIII. kerületi rendőrkapitányként 2007. november 23-án hajnalban a járművével ittasan belerohant a parkoló autókba a Petneházy utcában, majd távozott a helyszínről és felettesét úgy tájékoztatta, hogy az autója eltűnt, azt ellopták.

A volt kerületi kapitány a Központi Bűnüldözési Igazgatóság vezetőjeként azzal került a figyelem középpontjába, hogy még 1998-ban levizelte az ORFK Teve utcai épületét; ezt azzal magyarázta, hogy „vízhajtó menedzsertablettát szedett”. Ezt követően – hivatalosan egészségi okokból – az év december 31-én menesztették.

Idén februárban Kiss Ernőt alig egy óra elteltével kétszer is ittas vezetésen kapták a rendőrök a III. kerületben. A dandártábornokot vérvételre előállították, majd miután igazolódott a rendőrök gyanúja, elvették a jogosítványát. A volt főrendőr ekkor ismét autóba ült, de nem sokkal később ismét elkapták. Ekkor már a slusszkulcsát is elvették tőle a rendőrök.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.