Az italozó életmódot folytató pár egyik veszekedése tavaly júniusban mérgesedett el amiatt, mert a 39 éves, fonyódi Ágoston Józsefné nem főzött ebédet a hazatérő párjának, aki ezért megverte. Az asszony ezen annyira feldühödött, hogy amikor hátat fordított neki az élettársa, felkapott egy téglát és azzal nagy erővel fejbe vágta a férfit.
Az ittas férfi lefeküdt aludni, de másnap már nem tudott felkelni. Koponyaalapi törést és agyzúzódást szenvedett, emiatt kórházba került, egy hónappal később pedig belehalt a sérüléseibe. Az asszony az élettársa vitájukba beleszóló apját sem kímélte: hozzávágott egy téglát. Az idős embert csak súrolta a tégla, ennek következtében könnyű, horzsolásos sérülése keletkezett.
Az ügyész a történtek miatt emberölés és súlyos testi sértés kísérlete miatt emelt vádat. A bíróság kedden a kilenc év börtönbüntetés kiszabása mellett a nőt tíz évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. A bíró enyhítő körülményként vette figyelembe az asszony büntetlen előéletét. A vádlott enyhítésért, az ügyész súlyosbításért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.
(MTI)
Téglával vágta fejbe az élettársát
Kilenc év börtönbüntetésre ítélte emberölésért és súlyos testi sértés kísérlete miatt a Somogy Megyei Bíróság kedden első fokon azt a fonyódi nőt, aki tavaly téglával fejbe vágta az élettársát, majd annak apjához is hozzávágott egy téglát – közölte Vadócz Attila, a bíróság sajtószóvivője.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!