Több évtizedes rekordra hajtanak

Lendületesen kezdte az idei évet a német gazdaság: a statisztikai hivatal kedden megerősítette korábbi előrejelzését, amely szerint a hazai össztermék 1,5 százalékkal gyarapodott idén január–március között 2010 utolsó negyedévéhez képest.

MNO
2011. 05. 24. 8:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly a negyedik negyedévben 0,4 százalékkal bővült a GDP a megelőző negyedévhez viszonyítva. A növekedés motorja a hagyományosan erős export mellett a belföldi fogyasztás és a vállalati beruházások emelkedése volt: a háztartások fogyasztása 1,1 százalékkal nőtt, a cégek 3,9 százalékkal többet költöttek gépekre, berendezésekre, mint tavaly az utolsó negyedévben. Az export 3,1 százalékkal nőtt.

Szakértők azzal számolnak, hogy a gazdasági növekedés az idén is meghaladhatja a 3 százalékot a tavalyi 3,6 százalékos növekedés után, amire a két Németország egyesítése óta nem volt példa.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.