EURégió vonatok Győr és Bécs között

Putsay Gábor
2002. 06. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A határ menti régiók közlekedési feltételeinek javulását és a vasúti forgalom fellendülését várja a MÁV Rt. és az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) az új EURégió közvetlen járattól, amelyet tegnap indítottak első alkalommal Győr és Bécs között. A vasutak megállapodása alapján egyelőre naponta három, december 15-től – az új menetrend megjelenésétől – négy pár vonat közlekedik: Győrtől Hegyeshalomig minden településen, a határtól Bécsig pedig csak a nagyobb állomásokon állnak meg a szerelvények.
Az ÖBB és a MÁV megállapodása alapján a magyarországi lakhellyel rendelkezők jelentős kedvezménnyel vehetik igénybe az új szolgáltatást. Győr–Bécs–Győr útvonalon a magyar lakosok 4300 forintért válthatják meg a menetjegyet, a gyerekek négyéves korig ingyenesen, 14 éves korig pedig 2150 forintért utazhatnak az EURégión. A napijegy magában foglalja a bécsi tömegközlekedés díját is.
Az EURégió vonat bevezetése az első eleme annak a programnak, amelyet a nemzetközi személyszállítás minőségi fejlesztése érdekében dolgozott ki a MÁV és az ÖBB. Sárdi Gyula, a MÁV Rt. vezérigazgató-helyettese lapunknak elmondta, hogy az EURégió -járatok személykocsijait az ÖBB biztosítja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.