Reformátusok Medgyessynél
Várhatóan még ezen a héten találkozik Medgyessy Péter miniszterelnökkel a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi és világi elnöke – tudta meg lapunk. Értesüléseink szerint a kormányfő a közelmúltban már tájékozódott arról, hogy a református egyház vezetői elfogadhatónak tartják-e Szalay Istvánt, Szeged korábbi, szocialista polgármesterét az egyházi ügyeket irányító államtitkárság élén. Úgy tudjuk, Bölcskei Gusztáv püspök, a zsinat lelkészi elnöke ez ellen nem emelt kifogást. (J. Á.)
Ezüst emlékérem Oláh Györgynek
Az Országgyűlés elnöke tegnap hivatalában fogadta és köszöntötte Oláh György Nobel-díjas kémikust, aki nemrégiben töltötte be a 75. életévét. Ebből az alkalomból, illetve munkássága elismeréseként Szili Katalin az Országgyűlés Ezüst Emlékérmét adományozta a világhírű tudósnak. A házelnök elmondta: eszmecseréjükön Oláh György a tudomány megbecsülését, illetve a technológia fejlesztését emelte ki, amelyek nemcsak rövid, de hosszú távon is az ország fejlődését segítik. (MTI)
Az MTV elutasítja Újhelyi vádjait
Az MTV visszautasítja Újhelyi Istvánnak, az MSZP médiapolitikusának vádjait. A közlemény leszögezi, hogy a televízió agy- és pénzmosást említő mondata rágalom. A televízió a közpénzeket nem költi ellenőrizetlenül, mivel a parlament elfogadta az éves beszámolóját. A rendőrség és az ügyészség eddigi vizsgálata nem talált rendellenességet a szervezet munkájában. A Magyar Televízió törvényesen, a médiatörvény szellemében működik. Van civil szervezetekkel kiegészült kuratóriuma, van felügyelőbizottsága és ellenőrző testülete. Újhelyi István kijelentései miatt tiltakozik a Jobboldali Ifjúsági Közösség is. (MN)
Elhalasztott kizárás
Nem zárták ki a Bocskai István Szabadegyetemért Alapítványt a Pannon Rádió tulajdonosi taggyűlésén a Gidó Média Kft.-ből. Azért nem született döntés az ügyben, mert az alapítvány képviselője nem jelent meg a taggyűlésen. Gidófalvy Attila, a többségi tulajdonos szerint határozatukat az ORTT határozata alapján kellett volna meghozni. (MTI)
Módosul az állatkerti rendelet
Az ember akkor viselkedik helyesen, ha felelősséget vállal az állatokért – mondta Kóródi Mária környezetvédelmi és vízügyi miniszter tegnap abból az alkalomból, hogy elismerő okleveleket adott át civil aktivistának. Kóródi kifejtette: a környezetvédelmen belül rendkívül indokolt az állatvédelem fejlesztése. Fő gond, hogy az emberek szemléletéből többnyire hiányzik az állatok iránti gondokodás, ezért a tárca a jövőben a tudatformálásra helyezi a hangsúlyt – árulta el. Az eseményen az is kiderült: várhatóan enyhítik az állatvédelmi törvény állatkertekre vonatkozó rendeletét. A miniszter szerint a rendelet egyes, a jövő évig teljesítendő előírásai több állatkert számára megvalósíthatatlanok. (H. G.)
Putyin elindult Alaszkába
