Tartozásenyhítő Vivendi-üzlet
A Vivendi Universal francia–amerikai médiavállalatnak – előzetes hét végi megállapodásuk szerint – másfél milliárd eurót fizet a Rupert Murdoch vezette News Corporation médiacsoport, hogy az olasz Telepiu fizetős televíziós csatornára rátehesse a kezét. A Vivendi így ezzel az összeggel csökkentheti adósságait. A Vivendihez tartozó Canal+ televíziós csoport érdekeltségének számító Telepiu veszteséges, dacára, hogy másfél millió előfizetője van. (MTI)
Nyugtaellenőrzés Bács-Kiskunban
Háromnapos nyugtaadási ellenőrzés zajlott le Bács-Kiskun megyében – közölte Antal Domokos, a megyei adóhivatal főosztályvezetője, az APEH megyei igazgatóságának kecskeméti tájékoztatóján. A vizsgált 176 vállalkozásból 73-nál végződött valamilyen megállapítással a vizsgálat. Ez 42 százalékot jelent, az országos adat 44 százalék. Az APEH bő négymillió forintnyi mulasztási bírságot rótt ki a bizonylatadást „elfelejtő” 67 cégre. (MTI)
Szerződést kötött a Sybase és az MKGI
A Sybase Magyarország Kft. keretmegállapodást kötött a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatóságával (MKGI). Ez a kormányzat 1200 intézményének biztosít egyszerűsített beszerzési ügymenetet a szoftverfejlesztő cég adatbázis-kezelő eszközei és szolgáltatásai megvételére – mondta el Koller György, a kft. ügyvezető igazgatója. A tízmilliós törzstőkével startolt cég jórészt emiatt idén 200-300 millió forintos forgalombővülést vár. (MTI)
OPEC: marad a korlátozás
Fenntartja termeléskorlátozását a 3. negyedévben az OPEC – közölte Sakib Kelil, Algéria olajipari minisztere. A korlátozást – melynek révén tíz éve a legkisebb mennyiséget termelik nyersolajból a tagállamok – eredetileg az év első felére határozta el a kartell. A további korlátozásról az OPEC június 26-i miniszteri értekezlete dönt. A múlt hónapban a tagok napi 1,4 millió hordóval lépték túl a kitermelési kvótát. (MTI)
Életet mentettek a hős rendőrök
