<Rendőrségi információs központ a Hősök terén
FŐVÁROS. A BRKF információs centrumot hozhat létre a városligeti műjégpálya mellett – döntött tegnapi ülésén a Fővárosi Közgyűlés városképvédelmi bizottsága. A központban a turisták megfelelő tájékoztatást, esetenként segítséget kapnak majd az ott tevékenykedő rendőröktől. A bizottság hozzájárult ahhoz is, hogy az Erzsébet téren lévő park lezárása ellen tiltakozók igénybe vehessék a közterületet mai demonstrációjukhoz. (MTI)
Nem vehet fel hitelt Terézváros
VI. KERÜLET. Leszavazta Terézváros képviselő-testülete legutóbbi ülésén a kerület vezetésének az indítványát, hogy a meglévő 658 milliós folyószámlahitel mellé 500 millió forintos újabb hitelt vegyenek fel az OTP Rt.-től. A bank három lakóházra jelzálogot jegyzett volna be. A jövő héten rendkívüli ülésen újra tárgyalnak a kérdésről. Döntöttek arról, hogy három Munkácsy Mihály utcai ingatlant 1,1 milliárd forintért eladnak, viszont – egy nemrég hozott korábbi döntésüket megváltoztatva – a képviselők érvénytelenítették a 80, kerületi tetőtér eladásáról szóló pályázatot. (MTI)
Délkelet-Pest és környéke rádiója
XVII. KERÜLET. Öt éve indult s június 19-től az ORTT által meghirdetett pályázat elnyerésének eredményeként már közszolgálati feladatokat is felvállalva közműsor-szolgáltatói minőségében 24 órában sugároz az FM 96,8 MHz-en a Rádió 17 Rákosmente. A rádió pártatlan kíván lenni. Az állomás a XVII., a XVIII., a X., a XVI., a XXIII., a XX. és a XIX. kerületben, valamint Csömör, Nagytarcsa, Vecsés és Gyál településeken fogható. (MN)
Török fegyverek érkeznek Szíriába
