Nagyjából két hetük van a díjmentes nevesítésre azoknak az ügyfeleknek, akik az OTP Banknál rendelkeznek anonim betéttel: a legnagyobb hazai pénzintézet ugyanis augusztus 31-ig vállalja át a tulajdonosoktól a felmerülő költségeket.
A pénzmosás elleni törvény rendelkezése szerint múlt év december 19. óta takarékbetétet kizárólag névre szólóan lehet a bankoknál elhelyezni, a meglévőket pedig az első tranzakció (bemutatás) során nevesíteni kell. A nevesítést nem éri meg halasztgatni az ügyfélnek, tekintettel arra, hogy az az idő előrehaladtával egyre körülményesebbé válik. Ma már – egész pontosan június 30. óta –, ha valaki 2 millió forintot elérő vagy azt meghaladó összegű betétet nevesít, annak adatait a bank köteles megküldeni az Országos Rendőr-főkapitányságnak (ORFK). 2004. december 31-ét követően pedig – összegtől függetlenül – már a tulajdonos írásbeli kérelme is szükségeltetik a hozzáféréshez, amit az ORFK-nak is jóvá kell hagynia.
Az OTP-nél a kamatozó betétkönyvet, a takaréklevelet, a gépkocsinyeremény-betétkönyvet és a betéti jegyet érinti a törvény. Ha csak a betétes neve vagy személyi- igazolvány-száma szerepel a betétkönyvön, az adatokat ki kell egészíteni. A betéteket bármelyik, lakossági betét üzletággal foglalkozó OTP bankfiókban nevesíteni lehet. A művelethez a betétkönyv, a betéti okirat, és személyazonosító okmány szükséges. Az OTP augusztus 31-et követően 350 forint nevesítési díjat számol fel minden anonim betét után. (Adminisztratív okokból akkor is fizetnie kell az ügyfélnek, ha a bank a betétet nevesítés nélkül szünteti meg.) Az OTP postai betétek nevesítését és az anonim betétek megszüntetését augusztus végéig a postán is díjmentesen végzik, azután azonban költséget számítanak fel. (Ennek mértéke 350 forint, plusz a posta OTP-nek felszámolt tarifadíja lesz.) A postán nyitott OTP-betéteket a bank fiókjaiban is lehet nevesíteni.
A bank adatai szerint az összállománynak már csak nagyjából 30 százaléka maradt nevesítetlen, közel százmilliárd forintnyi értékben, darabszám szerint vizsgálva pedig a névtelen betétek állománya kevesebb mint felére csökkent.

Drasztikus lépésre kényszerítette a népharag Karácsony Gergelyt: kirúgta a BKV vezérigazgatóját