Bizonytalan ármozgások közepette csökkent a részvényforgalom és esett a BUX tegnap a pesti tőzsdén. Hasonló bizonytalanság jellemezte az irányadó külföldi piacokat.
A japán gazdaság negyedik negyedévére negatív hatást gyakorol a beruházások visszaesése. A harmadik negyedévben 13,9 százalékkal kevesebbet költöttek a japán vállalkozások beruházásaikra, mint egy évvel korábban, s ezzel a negyedik negyedévben csökkenést mért a japán pénzügyminisztérium. Kedvező változásról számolt be a pénzügyi tárca a vállalati profitok alakulásáról.
Az amerikai tőkepiacon szerdán a hagyományos iparágak megítélését jelző Dow Jones stagnált, a Nasdaq Composit indexe 1,3 százalékkal esett. Az európai mutatók tegnap délelőtt egy-két százalékos nyereséget tartalmaztak, de délután, az amerikai részvénypiacokon kialakuló áresés kihatott az öreg kontinens piacaira is, ahol rövid idő alatt eltűntek a délelőtti nyereségek. A New York-i tőzsde nyitása után másfél órával a londoni FTSE és a párizsi CAC hajszállal maradt el előző napi értékétől, de a frankfurti DAX két százalékkal csúszott a szerdai zárószintje alá.
Gyenge forgalomban hullámzott nap közben a pesti tőzsde indexe. A bankközi piacon a forint az árfolyamsáv erős oldalán 14,23–14,52 százalék között mozgott. A BÉT-en, a kereskedés nagyobb részében kisebb-nagyobb nyereséget tartalmazó BUX az amerikai tőzsdenyitás után meredeken süllyedt, s ennek eredményeként majdnem félszázalékos veszteséggel zárt. A részvényszekció üzleti forgalma a csökkenő árak hatására némiképp felélénkült, s az utolsó fél órában bonyolított másfél milliárd forintos forgalomnak köszönhetően a zárásig 7,4 milliárd forint értékben születtek kötések a részvényszekcióban.
A két leglikvidebb papír – az OTP és a Matáv – 0,2-0,2 százalékkal lett olcsóbb, a Mol és a Richter 1,1-1,1 százalékkal csúszott előző napi ára alá.
Wimbledon a következő döntésével tönkreteszi a gyerekek álmát?
