Az országgyűlési határozatra csak Simicskó István mondott nemet. A fideszes képviselő újságíróknak elmondta: tudatosan szavazott nemmel. Úgy gondolta, hogy a választópolgárok ama 62 százalékát is képviselnie kell valakinek az Országgyűlésben, akik nem mentek el szavazni, vagy nemmel voksoltak a népszavazáson. Lapunk úgy tudja, a Fidesz frakcióvezetésének több tagja is bírálta Simicskó Istvánt, amiért a frakció egységes döntésével ellentétesen szavazott.
Az EU soros elnöki tisztét betöltő Görögország, az aláírási ceremónia házigazdája húsz főben határozta meg a hivatalos delegációk létszámát. A teljes magyar küldöttségben további 22 fő, valamint egy negyvenfős újságírócsoport kapott helyet. Az út repülőjegyekkel, a helyi buszok bérlésével és a szállásdíjjal együtt mintegy huszonhatmillió forintba kerül – tájékoztatta lapunkat a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) illetékese. Úgy tudjuk, hogy Medgyessy Péter küldöttségével utazik Bereczky Tamás tolmács, akinek cége a MeH meghívásos – a Nemzeti fejlesztési terv fordításáért kiírt – mintegy százmilliós keretösszegű közbeszerzési pályázatát egyedüli érvényes indulóként nyerhette meg.
Bővebben a 3. oldalon
Athéntól Athénig. Hazánk ma írja alá az EU-csatlakozási szerződést Athénban, az Akropolisz lábánál fekvő Attalosz oszlopcsarnokban. A ceremónián az aláíró Medgyessy Péter kormányfőn és Kovács László külügyminiszteren kívül jelen lehet Boross Péter, Horn Gyula és Orbán Viktor exkormányfő, valamint Mádl Ferenc köztársasági elnök és Göncz Árpád volt államfő. A hivatalos delegációnak tagja még a négy parlamenti párt frakcióvezetője, Szent-Iványi István, az Országgyűlés integrációs bizottságának elnöke és Palánkai Tibor, az EU Kommunikációs Közalapítvány elnöke. Noha hazánk és az Európai Unió kapcsolata évtizedekre nyúlik vissza, az egyik legfontosabb mérföldkőnek mégis 1991 tekinthető, amikor is Antall József miniszterelnök Brüsszelben aláírta a Magyarország és az Európai Közösségek közötti társulási megállapodást. Három évvel később Jeszenszky Géza akkori külügyminiszter 1994-ben éppen Athénban, az EU soros elnöki tisztét ellátó görög diplomácia vezetőjének adta át a dokumentumot.
Folytatás a 10. oldalon >

Húszéves lány vesztette életét a bakonypéterdi tragédiában