A hivatal szerint 60–70 érintett ügyfél rövidülhetett meg, akiknek vagyonát a brókercég egy befektetési tanácsadója, Kulcsár Attila kezelte, ő egyben a K&H Bank Rt. egyik üzletágának ügyvezető igazgatója volt.
Már nem az első eset a K&H Banknál és a magyar bankszférában, hogy a leányvállalat befektetési tanácsadói tevékenységéért és pénzügyi kifizetéseiért helyt kellett állniuk a tulajdonosoknak. A K&H Bank jogelődje, az akkor Erős János vezette Kereskedelmi és Hitelbank Rt. 1998–99-ben a mostanihoz hasonló ügylet miatt lett veszteséges, akkor a K&H Brókerház Rt. követett el szabálytalanságokat.
*
A K&H Brókerház vezetői ellen még 1999-ben eljárás indult a mostanihoz hasonló nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt. Az ügy pikantériája, hogy a K&H Equities–Pannonplast-ügylet gyanúsítottja, Kulcsár Attila, a K&H Equities egy befektetési tanácsadója, aki egyben a K&H Bank egyik igazgatója is. Kulcsár az 1998–1999-es időszakban a K&H Brókerháznál befektetési tanácsadói tevékenységet folytatott. Az akkori ügylet kapcsán néhány személy, köztük Mozol Tamás vezérigazgató ellen indult máig le nem zárt ügyészségi vizsgálat.
A K&H Equitiesnél tapasztalt visszásságokra és bűncselekményekre a Pannonplast-ügy és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) vizsgálata derített fényt. A PSZÁF-vizsgálat nyomán a K&H Bank és annak külföldi tulajdonosai részletes vizsgálatot rendeltek el a befektetési tanácsadói tevékenységet végző leányvállalatnál. A vizsgálat kiderítette, hogy az Állami Autópálya Kezelő Rt. tudtán kívül befektetésre váró pénzeszközeit is felhasználta a K&H Equities, részben Pannonplast-részvények vásárlására, másrészt harmadik személyeknek nyújtott kölcsönök finanszírozására. Információink és a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) által közzétett vizsgálati adatok szerint a K&H Equitiesnél nem csak egy ügyletről lehet beszélni. A vizsgálat során az NBH a K&H Equitiesnél olyan szabálytalanságokat, sőt később bűncselekményre utaló jeleket is talált, amelyeknek nem volt közvetlen közük a Pannonplast-ügyhöz, így azt is sikerült kideríteni, hogy a K&H Equities több olyan ügyfelével – magánszeméllyel, gazdálkodó szervezettel –, akivel, illetve amellyel vagyonkezelési szerződést kötött, hamis bizonylatokon a valóságosnál magasabb – esetenként nagyságrendekkel magasabb – adatot közölt a jóváírt hozamról, illetve az ügyfél számláján nyilvántartott összegről. Ez a gyakorlat a bankcsoportnál több éve folyt és vélhetőleg Kulcsár nevéhez volt köthető, aki jelenleg Ibiza szigetén tartózkodik.
A K&H Bank és egy magánszemély feljelentése nyomán már az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága is vizsgálja a K&H Equitiest. Németh Lajos, az ORFK kommunikációs igazgatóhelyettese lapunknak azt nyilatkozta, hogy valóban érkezett feljelentés, és nyomozást rendeltek el különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás alapos gyanúja miatt a K&H Equities befektetési tanácsadónál folytatott belső vizsgálat eredményével összefüggésben. Úgy tudjuk, hogy az elsődleges adatok szerint több száz millió forintra rúg a kárérték, amely akár tízmilliárdos is lehet. Az MTV Kékfény című műsora szerint egy építőipari cég is feljelentést kíván tenni az ügyben több milliárd forintra rúgó kára miatt.
A K&H Banknak 100 százalékos leányvállalata, a K&H Equities tevékenységéért teljes mértékben felelős. A bank közölte, hogy „ügyfeleik számára minden jogszerű követelést folyamatosan teljesítenek”. A tulajdonosok biztosítani fogják, hogy a bank és a brókercég a követeléseket minden körülmények között ki tudja elégíteni.

Újra megnyílik a pesti alsó rakpart a gyalogosok előtt