Beszámolók szerint az áruháznak azon a részén, amelyet a gyilkos menekülésre használt, és a második emeletén, ahol a gyilkosság történt, nem voltak felvételeket készítő kamerák, a harmadik emeleti biztonsági kamerák azonban rögzítették azt a férfit, akire a rendőrség által eddig kihallgatott szemtanúk leírása ráillik. Mint az AP jelentette, a felvételen látható férfi 30 év körüli, közepes termetű, arca nem látszik jól a fején viselt kék baseballsapka miatt. Haja sötét, vállig érő, felső testén szürke, Nike feliratú kapucnis melegítőt hordott. A svéd rendőrség a képek nyilvánosságra hozatalával azt reméli, hogy a feltételezett gyilkos személyazonosságának felderítésében az emberek segítséget adnak. A rendőrség eddig nem talált bizonyítékot arra, hogy a gyilkosság kapcsolatban lenne a vasárnapi euróreferendummal. Időközben zajlik a gyilkos által hátrahagyott késen, illetve egy ruhadarabon lévő emberi sejtmaradványok DNS-vizsgálata.
Csaknem ötvenezer ember gyűlt össze péntek este Stockholmban, hogy megemlékezzék az előző nap elhunyt Anna Lindh külügyminiszterről. A tömeg előtt Göran Persson svéd kormányfő mondott rövid beszédet, amelyben „békeüzenetet” intézett az egybegyűltekhez, és megköszönte, hogy ilyen nagy számban jöttek el. „Sokkal nehezebb lenne, ha nem osztoznánk fájdalmunkon” – mondta. – Egy ember életét ki lehet oltani, de a gondolatait nem lehet megölni, mert azok tovább élnek bennünk” – fogalmazott a politikus. Az AFP francia hírügynökség jelentése szerint pénteken több más svéd városban is megemlékeztek a tragikus sorsú külügyminiszter asszonyról.
A TT svéd hírügynökség ugyancsak szombati jelentése szerint még nem döntötték el, hogy kiket hívnak meg bel- és külföldről a gyászünnepségre. A dpa szerint továbbra is nyitott az utódlás kérdése a külügyminisztérium élén. Nem hivatalosan biztosnak veszik, hogy a tárca ideiglenes irányításával megbízott fejlesztés-, együttműködés-, bevándorlás- és menekültügyi miniszter, Jan O. Karlsson tartós megoldásként nem jön számításba. A külügyminiszter lehetséges utódjaként emlegetik ugyanakkor Leni Björklund védelmi minisztert, Margot Wallströmöt, az Európai Bizottság svéd tagját, valamint Par Nudert, a politikai koordináció miniszterét.
Káosz Franciaországban – nincs megállapodás a pártok között














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!