Támogatástól függő agrárium

Jövőre – az EU-tagság dacára – az agrártermelők nagyjából ugyanakkora támogatásban részesülnek, mint eddig. 2005-ben is csak halvány remény van arra, hogy az uniós célzott támogatások, valamint a nemzeti kiegészítés egyenlege meghaladja valamelyest az agráriumnak folyósított eddigi támogatási összegeket. Ám ez is csak a támogatható ágazatokra érvényes, hiszen bizonyos termelői kör nem is támogatható. Idetartoznak például – többek között – a sertés- és a baromfitenyésztők, valamint egyes zöldség- és gyümölcstermesztők is. Mindez annak fényében válik igen aggasztóvá, hogy a mezőgazdaság jövedelemtermelő képessége továbbra is határozottan támogatásfüggő marad.

2003. 09. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ehez kapcsolódik az a tegnapi, a szaktárca által nem kommentált hír, hogy akár milliárdeurós nagyságrendű veszteséget is szenvedhet EU-tagságának első évében Magyarország, mert az ország még mindig nem készült fel teljesen az uniós mezőgazdasági támogatások fogadására. A Bruxinfónak nyilatkozó brüsszeli illetékesek „erősen valószínűsíthetőnek” nevezték, hogy egyszerűen nem tudjuk majd lehívni az eurómilliárdokat.

Részletek a 13. oldalon

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.