Megvétózta az izraeli biztonsági kerítés építését elítélő szíriai előterjesztést az Egyesült Államok az ENSZ Biztonsági Tanácsában. A határozattervezetet tíz BT-tag támogatta, négyen tartózkodtak. Ez volt a 78. alkalom, hogy az Egyesült Államok megakadályozta egy Izraelt elítélő határozattervezet elfogadását. John Negroponte amerikai ENSZ-nagykövet azzal érvelt, hogy Washington kiegyensúlyozatlannak tartja a dokumentumot. Ezzel szemben Nászir al-Kidva palesztin ENSZ-képviselő hangsúlyozta: azzal, hogy az Egyesült Államok egy hónapon belül másodszor élt vétójogával, kétségessé teszi, hogy közvetítőként szerepet játszhat a békefolyamatban.
Három amerikai állampolgárt ölt meg a Gázai övezetben egy amerikai diplomáciai konvoj közelében működésbe lépett robbanószerkezet. A merényletet a Gázai övezetet észak–déli irányban átszelő főútvonal közelében, egy Izraelbe tartó átkelőnél található benzinkútnál hajtották végre. Ezt követően az Egyesült Államok a Gázai övezet elhagyására szólította fel állampolgárait, és az izraeli hatóságok segítségét kérte az amerikaiak távozásának elősegítésére. A merényletet több fegyveres palesztin csoport is elítélte. Elkövetését eddig senki sem vállalta, bár először egy névtelen telefonáló a Népi Ellenállás Bizottságai nevű szervezet nevében vállalta a terrorcselekményt, később azonban e szervezet is elhatárolta magát tőle. A támadást a leghatározottabban elítélte a teljes palesztin vezetés, Jasszer Arafat bűncselekménynek nevezte a merényletet.
Ennek ellenére az izraeli hadsereg harckocsiegységei helikopterek támogatásával behatoltak a Gázai övezet északi részébe. Palesztin biztonsági források közölték: az izraeli hadsereg arról tájékoztatta őket, hogy katonák érkeznek amerikai diplomáciai illetékesekkel a merénylet helyszínére. Szemtanúk elmondása szerint a térségbe érkezett néhány harckocsi nehézfegyverekből lövöldözni kezdett azután, hogy felrobbant egy akna, megsebesítve három katonát.

Túlélőkalauz az érettségi alatt: így küzdheted le a vizsgadrukkot