Úgy érvelt annak idején a művész, hogy a rajz nem az antiszemitizmust kívánta tovább szítani, hanem az izraeli hadsereg gázai hadműveleteit próbálta keserű szatírával karikírozni. Brown ráadásul – elmondása szerint – Francisco Goya Szaturnusz felfalja gyermekeit című festményére alapozta művét, ami a bizottság számára hihető is volt. Így még késő tavasszal meg is született az ítélet, amely szerint „jóllehet mindenki előtt ismert, hogy az izraeli miniszterelnök zsidó, nincs ok feltételezni, hogy a kép célja Saron származásának vagy vallásának kifigurázása lett volna, egyébként is méltánytalan lenne azt elvárni, hogy a szerkesztők egy-egy sajtóanyag megjelentetése előtt, annak minden lehetséges tolmácsolására tekintettel legyenek”. Simon Kelner, az Independent főszerkesztője akkoriban igencsak elgondolkodtató cikket fogalmazott meg lapjában, amelyben kifejtette: alapvető fontosságú az egyes politikusokkal szembeni kritikai sajtóvélemények szabad megjelentethetősége anélkül, hogy emiatt bárkit rasszizmussal vádoljanak.
A most első díjat nyert karikatúra az izraeli fél szerint az antiszemita alaptétel, a minden alapot nélkülöző „vérvád” ismerhető fel, amely szerint a zsidók különféle szertartásaikhoz, például a pászka elkészítéséhez halott keresztény emberek, jórészt gyerekek vérét használják fel. A The Independentben megjelent rajzon az izraeli miniszterelnök éppen halott kisgyermeket marcangol, a háttérben pedig felperzselt házak, harckocsik és helikopterek láthatók. Saron mindeközben azt kérdezi: „Sosem láttak még kisgyereket csókoló politikust?” A politikus alsónadrágján a Likud párt szavazási felhívása látható, utalván arra, hogy a karikatúra megjelenése csak néhány nappal előzte meg a parlamenti választásokat.
A napokban megtartott díjátadó ünnepségen Dave Brown megköszönte, hogy Izrael olyan dühösen reagált a szatírára, hiszen a hatalmas hírveréssel műve nagy népszerűségre tehetett szert.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot