A Washingtonban „héjaként” számon tartott Bolton tegnapi beszédében azt kifogásolta, hogy a NAÜ nem lát bizonyítékot Irán nukleáris katonai programjára, noha a jelentés hosszasan fejtegeti és felrója a vállalt kötelezettségek súlyos megszegését, és széltében-hosszában taglalja, hogy Teherán az elmúlt tizennyolc évben mindent letagadott, folyamatosan félrevezetve a nemzetközi közösséget.
„Azt kell mondanom, hogy a jelentésben foglalt állítást egyszerűen lehetetlen elhinni, az amerikai kormánynak más a véleménye erről” – jelentette ki Bolton. Miután az amerikai külügyminisztériumban ő a fegyverzet-ellenőrzési kérdések legmagasabb rangú felelőse, bizonyosnak látszik, hogy a külügyi tárca által közzétett beszédének mondanivalójával legfelsőbb szinten is egyetértenek.
Bolton kijelentette továbbá, hogy a NAÜ jelentése csak megerősítette azt az amerikai nézetet, hogy a nukleáris képességek megteremtésére irányuló titkos iráni erőfeszítések csakis a nukleáris fegyverprogram részeként értelmezhetők. A bécsi székhelyű szakosított ENSZ-szervezet kormányzó tanácsa elé terjesztett belső jelentés szerint Irán titokban plutóniumot állított elő és uránt dúsított gázcentrifugák és lézertechnikai berendezések alkalmazásával.
A jelentés szerint a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnek nincsenek bizonyítékai arra, hogy Teherán atomfegyver kifejlesztését célzó programot indított volna el, és titkos tevékenysége atomfegyverkezési programmal állna öszszefüggésben. A dokumentum arra is utal, hogy Irán egyre nagyobb mértékben mutat együttműködési készséget a NAÜ szakértőivel. Megfigyelők emlékeztetnek arra, hogy éppen emiatt Washingtonnak nehéz dolga lesz, ha bizonyítani kívánja Irán elleni vádjait. A jelentésről egyébként november 20-án dönt majd a NAÜ kormányzó tanácsa.

Ismét Pride-párti tüntetést szerveztek Hadházyék, de már ők is unják