Egy fideszes képviselő a Kime-Net Kft., az MSZP egykori cégének eltüntetésével kapcsolatban interpellált a legfőbb ügyészhez. A politikus felidézte, hogy a szocialisták által 1990-ben alapított kft.-t 1995-ben, cégbírósági adatok szerint jelképes, egyforintos áron adták el egy görög állampolgárnak, Hatzigianisz Hrisztosznak. – A több tízmillió forintos köztartozást felhalmozó céget később kétszer továbbadták, de a vevők neve azóta sem derült ki – fogalmazott a képviselő. A honatya azt kérdezte Polt Pétertől, hogy akkor is lezárták volna-e a nyomozást, ha nem MSZP-s múlttal rendelkező cégről lett volna szó. A legfőbb ügyész válaszában közölte: megállapították, hogy egy ismeretlen személynek adták el a Kime-Netet, a megnevezett görög állampolgár adatait jogellenesen használták fel, neki semmi köze nem volt a tranzakcióhoz. Az APEH Bűnügyi Igazgatósága a nyomozás során nem tudta kideríteni, hogy kik voltak a vevők, így végül megszüntették a nyomozást, a cég ellen pedig felszámolási eljárást indítottak.
A legfőbb ügyész kijelentette: ebben az ügyben is felhasználtak minden törvényes eszközt, de nem volt alapja a vádemelésnek. Hozzátette: kizárólag szakmai alapon végezték a vizsgálatot, egyéb szempont soha nem vetődött fel. A fideszes képviselő nem fogadta el a választ, mivel, mint mondta, kíváncsi volt arra, hogy a kormányoldalnak mi az álláspontja az ügyben. A parlament 165 igen szavazattal, 164 ellenében, 9 tartózkodással nem fogadta el Polt Péter válaszát. A nemmel szavazók, illetve a tartózkodók a szocialista frakció tagjai közül kerültek ki, a Fidesz és az MDF igennel voksolt, míg az SZDSZ, csakúgy, mint a múlt héten, amikor Medgyessy Péter „Gresham-ügyében” interpellált a Fidesz a legfőbb ügyészhez, ezúttal sem vett részt a szavazáson.
Kuncze Gábor (SZDSZ) kérdésünkre ezt azzal indokolta, hogy pártja cirkusznak tekinti, ami történt, és ehhez nem kívántak aszszisztálni. Göndör István (MSZP) hangsúlyozta: Polt Péter válaszát nem tartják kielégítőnek, ezért voksoltak nemmel. Mint mondta, az interpelláló képviselő módszerét elítélik. – Világossá vált ugyanis – jelezte –, hogy a Fidesz nyílt színen politikai célokra használja fel a legfőbb ügyészt. Mint mondta, mára már a választók számára is nyilvánvaló, hogy Polt Péter igen erősen kötődik a Fideszhez.
Ezután Gusztos Péter (SZDSZ) az Országimázs Központ előző ciklusbeli ügyei miatt interpellált a legfőbb ügyészhez, azt hangoztatva, hogy a kancellárián működő hivatal gyakorlatilag „pénzmosodaként” működött, és indokolatlanul fizetett ki egymilliárd forintot egy sajtókiadvány terjesztésére. A képviselő furcsának nevezte, hogy az ügyben nyomozó rendőrség vádemelést javasolt az eljárás végén, az ügyészség viszont nem emelt vádat. Gusztos feltette a kérdést: mitől változik meg a tényállás, amikor a „fiúk” ügyeiben kell döntenie a Legfőbb Ügyészségnek? Polt Péter ismét megerősítette: szakmai érveken alapult a nyomozás és az ügyészség döntése is. Megjegyezte: többször előfordul, hogy ugyanazokból a tényekből más következtetéseket von le a nyomozó szerv, illetve az ügyészség. Ebben a konkrét esetben Polt Péter szerint nem voltak kétséget kizáró bizonyítékok a vádemeléshez. Az SZDSZ-es politikus nem fogadta el a választ. A parlament kormánypárti többsége, ezúttal az SZDSZ szavazataival együtt, elutasította a legfőbb ügyész válaszát.
A Fidesz részéről úgy vélekedtek, hogy nem nekik, hanem az MSZP-nek kellene magyarázatot adnia arra, hogy most, a múlt hetivel ellentétben, miért nem fogadta el Polt Péter válaszát egy, a szocialistákat érintő ügyben. – Két lehetőség van: vagy felébredt bennük a lelkiismeret, vagy ismét politikai indítékból szavaztak, nem akartak kiállni a legfőbb ügyész mellett – fejtette ki a politikus. Hangsúlyozta: a Fidesz felháborítónak és erkölcsileg elfogadhatatlannak tartja az MSZP fantomcégeinek ügyét, de a legfőbb ügyész válaszával kapcsolatban kizárólag szakmai alapon döntenek.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban