Nem sikerült a műtét

Hírösszefoglaló
2004. 02. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak hét órával élte túl a műtétet az a kétfejű csecsemő, akit szombaton operált meg Santo Domingóban a Los Angeles-i kaliforniai egyetem orvoscsoportja – jelentette a CNN.
Bár a másfél hónapos kislány rokonai és barátai csaknem húsz liter vért adtak a műtéthez, néhány órával a beavatkozás után eleredt és megállíthatatlanul folyt a kislány vére, emiatt állt meg a szíve – mondta a sebészcsoportot vezető Jorge Lazareff, aki hangsúlyozta a műtét rendkívüli kockázatát, mert a két fej artériái közösek voltak, de a kislány állapotát több órán át sikerült stabilizálni. Szíve azonban hozzászokott, hogy két fejet kell fenntartania, ezért túlságosan sebesen pumpálta a vért, túl nagy nyomást gyakorolt a frissen operált erekre.
A világon mindössze nyolc, úgynevezett parazitafejjel született csecsemőről tud az orvostudomány, de hét halva született. A dominikai kislány a műtéthez túl kicsi volt még, de az orvosok nem mertek várni, mert három hónapos korában már nem tudta volna felemelni a fejét a rá nehezedő súlytól, és agykárosodást is szenvedhetett volna.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.