Csaknem másfél évre nőtt hazánkban a munkanélküliség átlagos időtartalma – derül ki a KSH foglalkoztatottságról és munkanélküliségről szóló tegnapi gyorsjelentéséből. A tartósan munkanélküliek aránya 7,4 százalékkal volt magasabb a február–áprilisi időszakban az előző év azonos időszakához képest.
A foglalkoztatottak száma a megfigyelt három hónap átlagában 3,891 millió fő volt. A Medgyessy-kormány két évét értékelve tegnap Draskovics Tibor pénzügyminiszter elmondta: az idei első negyedévben 50 ezerrel több embernek volt munkája, mint két évvel korábban. A két évvel ezelőtti adattal való összehasonlítás nem véletlen, ugyanis a tavalyi foglalkoztatottsági szinthez képest idén az első negyedévben 0,2 százalékkal (azaz több mint 22 ezer emberrel) csökkent a foglalkoztatottak száma. A 15–24 éves fiatalok aránya az összes munkanélkülin belül 21 százalék – az e korcsoportba tartozók munkanélküliségi ráta 0,6 százalékponttal magasabb, mint tavaly ugyanilyenkor. A munkanélküliség mértékét kifejező munkanélküliségi ráta hatszázalékos; az abszolút számokban bekövetkező változás mind az előző év azonos időszakához, mind az előző időszakhoz képest a mintavételi hibahatáron belül volt.
A munkaügyi szolgáltatások fejlesztésére 8 milliárd forintos programot hirdet a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium – közölte tegnap Burány Sándor munkaügyi miniszter. Az MTI információi szerint a szolgáltatásfejlesztésre mintegy 1 milliárd forintot, minőségbiztosításra több mint nyolcvanmillió forintot, képzésre egymilliárdot, infrastruktúra-fejlesztésre 1,5 milliárdot fordítanak, további kilencszázmillió forintot menedzsment-fejlesztésre, valamint 3,5 milliárd forintot informatikai fejlesztésekre szánnak.

Érettségi 2025: itt vannak a magyar nyelv és irodalom érettségi hivatalos megoldásai