Kővári József, a Strabag Rt. igazgatója kérdésünkre elmondta, a beruházásról nem mondanak le.
– Nem a rossz kommunikációnk miatt született a negatív döntés, és nem is amiatt, mert a helyiek féltenék a környezetüket. Érzelmi döntés született, erre pedig nem voltunk felkészülve – vélekedett Kővári, aki szerint az önkormányzatnál kirakott szakanyagokat mindössze hárman olvasták el. – Így nem lehet sem vitatkozni, sem pedig meggyőzni senkit – méltatlankodott a Magyar Nemzetnek.
Felmerült, hogy a szomszédos település, Hetvehely nem zárkózna el a beruházástól abban az esetben, ha a cég elkerülő utat építene. Ez eddig kétségesnek bizonyult, mert korábban a Strabag egyértelműen kijelentette, nincs pénzük az útra. A bükkösdi elutasító népszavazás után azonban nincs kizárva, hogy a vállalat felülbírálja korábbi döntését. – Minden elképzelhető, át kell még gondolnunk a lehetőségeket. Fél évet adtunk magunknak erre, azután más helyszínt keresünk – közölte Kővári József. Felvetésünkre, hogy a törvények szerint egy év múlva újra lehet próbálkozni a helyi népszavazással, az igazgató kijelentette, Bükkösdön biztosan nem futnak neki egy újabb referendumnak, ám ha addig esetleg a faluban meggondolnák magukat az emberek, hajlandók tárgyalóasztalhoz ülni.
A bükkösdi polgárokat képviselő egyesületek viszont közleményükben tudatták: a hatvan százalékban elutasító népszavazás eredménye a civil társadalom győzelmét jelenti, s ezt a győzelmet a Strabag Rt.-nek is tiszteletben kell tartania. – Szivárvány jelent meg vasárnap este a bükkösdi völgy fölött. Megszabadult Bükkösd a cementgyári rémálomtól. Megszabadult attól a megosztó, ígérgetésekkel és rágalmazásokkal teli választási kampánytól, amit a Strabag Rt. és kommunikációs ügynöksége, a Mc Shannon kényszerített a falura – olvasható a Zöld Völgyért Egyesület és a Bükkösdért Természetvédő és Emberjogi Egyesület levelében. Úgy vélekedtek: a bükkösdiek többsége eldöntötte, hogy nem hisz a Strabag ígéreteinek, hiszen a multinacionális vállalat azokat semmilyen konkrét garanciákkal nem tudta, vagy nem akarta alátámasztani. A többség úgy gondolta, hogy megvédi ezt az egyedülálló tájat egy környezet- és természetkárosító beruházástól.
– Ez a győzelem csak az első, hiszen a tágabb térséget leginkább fenyegető három veszély közül egy ugyan elhárult, de tovább folyik a tiltakozás a Zengőn építendő radarállomás és a drávai vízi erőmű ellen – mutattak rá. A civilek arra kérték a Strabag Rt.-t, hogy vonja vissza mind a cementgyár létesítésére, mind a kőbánya bővítésére irányuló engedélyeztetési kérelmeket, s ezt sajtótájékoztatón jelentse is be. Megígérték: amennyiben a Strabag a kőbánya bővítésére vonatkozó szándékát fenntartja, akkor tovább fognak küzdeni.

Vitray Tamás találkozott a Magyarországon kószáló medvével