Július elejéig csak általánosságok hangzottak el arról, hogy a városvezetés előnyös keretmegállapodást írt alá a Borsodi Sörgyár Rt.-vel, s ennek keretében 2003 és 2007 között 250 millió forinttal támogatja a sörgyár a városi kulturális rendezvényeket Szegeden. A valós helyzet pontos megismerése érdekében Szőllősi Béla önkormányzati képviselő, a szegedi Fidesz frakcióvezető-helyettese iratmásolatot kért a polgármestertől az említett szerződésről. Erre válaszul Botka László június 29-i levelében közölte: „A Borsodi Sörgyár Rt.-vel Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata megállapodást nem kötött”, így abból iratmásolatot nem áll módjában kiadni.
A képviselőnek írt levéllel ellentétben állt Solymos László polgármesteri kabinetfőnök sajtónyilatkozata, hisz ő ezt megelőzően az önkormányzat és a sörgyár közötti „támogatási keretszerződésről” beszélt, s Botka László polgármester is azt állította a Délmagyarország című megyei napilap július 21-i számában, hogy keretszerződést írt alá a sörgyárral. Nyilvánvaló, hogy ha ilyen szerződést aláírt, akkor azt a fideszes képviselő rendelkezésére bocsáthatta volna, neki viszont azt állította: a két fél között megállapodás nem létezik.
Érdeklődésünkre az ellentmondást Solymos László kabinetfőnök azzal magyarázta, hogy a polgármester csak együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá, amelynek „jogilag nincs relevanciája”, amit ezért nem küldtek el Szőllősinek, szemben az önkormányzati cégek által megkötött szerződésekkel, amelyeknek köszönhetően 2003 és 2007 között 250 millió forint támogatás jut a városnak.
Ám a 250 millió forintot illetően szintén érdekes a kép. A polgármesteri kabinet által Szőllősi képviselő rendelkezésére bocsátott kimutatásból kitűnik, hogy a sörgyár öt év alatt közel bruttó 243 és fél millió, nettó 194,8 millió – és nem 250 millió – forinttal támogat különböző programokat. Ha ezeket közelebbről is megvizsgáljuk, látható: ebből az említett összegből a sörgyár bruttó 107 milliót a szegedi Borsodi Beach támogatására, azaz saját rendezvényére költ, 64 milliót pedig egyéb – szintén nem városi rendezvények – szponzorációjára. A fennmaradó bruttó 73 millió – nettó 56 millió forint – kerül csak ténylegesen a városhoz, mert három önkormányzati intézményt, illetve céget támogat vele a sörgyár: a Szegedi Nemzeti Színház és Szabadtéri Játékokat, az Ifjúsági Ház
Kht.-t, illetve a Szegedi Fürdők Kft.-t. Ugyanakkor az új szponzori szerződés miatt a színháznak fel kellett mondania egy korábbi szerződését, ami miatt így összesen 24 millió forint kártérítést kellett fizetnie.
Így lett tehát a 250 millió forintból 32 millió, amiért cserébe a Borsodi kizárólagos jogot kapott sörei forgalmazásához a szabadtéri játékok, illetve a fürdők területén működő büfékben. Szőllősi Béla lapunknak nyilatkozva úgy vélte: a város nagy árat fizetett a szerződésekért, hiszen például a városi fürdőkkel évi nettó másfél millió forintért kötött szerződésért cserébe az összes fürdőben és strandon csak a Borsodi söreit lehet majd megvásárolni. Az évi átlagosan nettó hatmillió forintos, városi cégekhez jutó támogatás pedig elenyésző Szeged, valamint a cégek költségvetésének egészéhez képest – hangsúlyozta a képviselő.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert