Csak az EU versenyhivatalán múlik most már, hogy megvásárolhatja-e a Mol Rt. gázüzletágának nagyobbik részét a német székhelyű E.ON Ruhrgas, a Magyar Energia Hivatal (MEH) ugyanis jóváhagyta a tavaly év végén megkötött szerződést. Eszerint az E.ON a gázkereskedelemmel foglalkozó Földgázellátó Rt. és a gáztárolással foglalkozó Mol Földgáztároló Rt. 75 százalék mínusz egy szavazatát, valamint a Panrusgáz ötven százalékát veszi meg. Mivel az E.ON a fentieken túl opciós jogot kapna a fennmaradó részesedés, illetve a gázüzletág legértékesebb elemének számító szállítóhálózat 75 százalék mínusz egy szavazatnyi részére is, több szakértő hangoztatta, hogy az ügylettel a német cég túlságosan nagy befolyást szerezhet a magyar energiapiacon.
A német E.ON Ruhrgas tegnap lezárta a román Distrigaz Nord gázszolgáltató vállalat többségi tulajdonrészének megvásárlását. A 303 millió eurós privatizációs szerződést tavaly októberben írták alá a román kormánnyal.
AggódiK a GVH. Komoly versenyjogi aggályokat vet fel a gázüzletág eladása, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) teljes, kétfázisú eljárásra kéri Brüsszelt. A GVH tegnapi közleménye szerint „Magyarországon pillanatnyilag a földgázversenypiac kialakulása folyamatban van, s csak olyan koncentrációs lépés támogatható, amely ezt a folyamatot elősegíti”.

Hét kérdés, hét ország – őrült nehéz földrajzi kvíz