Módosította a Bundestag a tőzsdei cégek adatszolgáltatási kötelezettségéről szóló szabályozást, így 2007-től a német tőzsdei cégek vezetőinek nyilvánosságra kell hozniuk javadalmazásukat. Az SPD, a Zöldek és a CDU/CSU támogatta, az FDP ellenezte a javaslatot, az SPD tartózkodott. Néhány vállalat – a BMW, a DaimlerChrysler, a Porsche – az önkéntes nyilvánosságra hozatal mellett kardoskodott, de javaslatukat nem fogadták el – írta az MTI–Eco.
A parlamenti döntés értelmében az ezer tőzsdei vállalat igazgatósági tagjainak közzé kell tenniük, hogy mennyit kerestek egy évben, beleértve a teljesítményhez kötött prémiumot vagy távozás esetén a végkielégítést is. A javadalmazást először a 2006. évre vonatkozó mérlegbeszámolók ismertetésekor, azaz 2007 tavaszától kell közzétenni. A keresetek nyilvánosságra hozatalától csak akkor lehet eltérni, ha azt a részvényesek közgyűlésének háromnegyede megszavazza. A szabályok megsértése 50 ezer euróig terjedő pénzbírságot von maga után.
A Bundestag azok után döntött a törvény megváltoztatásáról, hogy május elején a Die Welt a harminc legnagyobb német vállalat felső vezetői fizetését taglalta. Akkor botrányt okozott a cikk azzal, hogy az éppen létszámleépítést bejelentő Deutsche Bank vezérigazgatója, Josef Ackermann kereste a legtöbbet. Meglepetésre a vállalati vezetők fizetésének emelkedésével párhuzamosan nem nőtt a társaságok eredménye.

Nézőpont Intézet: Orbán Viktor csapdába csalta az ellenzéket