Várhatóan pereskedni fognak azok a magán- és jogi személyek, akiknek vagyonát – részben vagy egészben – zár alá vette a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB), mert megalapozott a gyanú, hogy az érintettek a K&H Equities Rt.-nél történt bűncselekményekből származó pénzből részesültek. Magyar György, a brókercég egyes károsultjainak ügyvédje a Népszavának vitatta azt a bírói logikát, miszerint gyanúsak azok a számlák, akikhez jogviszony nélkül a Montrade, a Britton vagy a Balmoral cégektől érkezett pénzátutalás. A jogász szerint az ügyfeleknek nem kötelességük figyelni, hogy a brókercég által megígért hozam honnan érkezik. A PKKB elnöki bírája közölte, hogy az első fokon eljárt bíró a legjobb tudása és lelkiismerete szerint hozott határozatot, amely meggyőződése szerint jogszerű. Siposné Nádai Ágnes elmondta: a mostani ügyhöz hasonló mértékű vagyon (49 érdekelt összesen több mint egymilliárd forintját érinti az intézkedés) zár alá vételéről nincs tudomása.
Kulcsár Attila, a milliárdos sikkasztás egyik kulcsfigurája a kényszerintézkedésről az MTI-nek úgy nyilatkozott: jelentős részében semmi közük a büntetőügyemhez azoknak a cégeknek, illetve magánszemélyeknek, amelyek és akik vagyonát zárolták, nagyrészt nem is ismerem a listán szereplőket. Mások mellett a Forró Tamáshoz köthető Tízezer Kft.-nél, a TV2 volt elnökének, Pintér Dezsőnek a közeli munkatársa által vezetett Eurocom Hungary Kft.-nél és az ügy gyanúsítottjai, Kerék Csaba és Mészáros János érdekeltségi körébe tartozó társaságoknál zároltak vagyonokat.
A K&H Bank sikkasztással gyanúsított volt ügyvezető igazgatója biztos benne, hogy a közeljövőben Kodela László, a Miniszterelnöki Hivatal volt helyettes államtitkárának a meggyanúsítása kapcsán is kihallgatják. Kulcsár a sajtóban megjelentek alapján úgy véli, Kodela nem követett el adócsalást. A K&H Equities Rt. egykori üzletág-vezetője közölte azt is, hogy a brókerbotrány nyomozásának határidejét augusztus 7-ig hosszabbították meg, ám az iratismertetés már június közepétől elkezdődik. Kulcsár Attila az MTI megismételt kérdésére hangsúlyozta: „az ügy egyes politikai vonatkozásairól továbbra sem kívánok nyilatkozni”.
Közgyűlés a vagyonzár miatt. Július 4-én rendkívüli közgyűlést tart a Kartonpack Dobozipari Rt., ahol a teljes vagyona zárolása miatt kialakult helyzettel kapcsolatos aktuális teendőket tárgyalják majd meg. A társaság a tőzsdén azt követően jelentette be a vele szemben foganatosított kényszerintézkedést, hogy arról lapunk beszámolt. A cég részvényeinek 61,9 százaléka a bűncselekményben érintett Britton Kft. tulajdona, további 29,58 százalékot pedig az Egyesült Államokban regisztrált Britton Llc. birtokol.