Egyre kevesebb a remény, hogy sikerül megmenteni azokat a bányászokat, akik még vasárnap rekedtek egy vízzel elöntött tárnában Kínában, a Kuangtung tartománybeli Hszingning városban. A Tahszing szénbányát korábban állítólag bezáratták, azóta illegálisan működött. Hivatalos kínai források szerint a 400 méteres mélységben lévők száma akár a kétszázat is elérheti – közölte a Wanadoo.
A bánya vezetői a baleset után nyomtalanul eltűntek. A rendőrség csak a tulajdonost hallgathatta ki, de ő sem tudta, vajon hány ember lehet odalent. A helyi hatóságok adataira hivatkozva tegnap a bányák biztonságáért felelős állami igazgatóság szóvivője 123-nál többre tette a szerencsétlenül jártak számát. A China Daily című lap a bejárat közelében várakozó helybéliektől úgy értesült, hogy vasárnap a tárnákban 200-an dolgoztak.
A környékbeli szegény falvakból tegnap több mint hatszáz, többségében idős parasztot rendeltek a katasztrófa helyszínére, hogy segítsenek a mentésben. A lejáratnál körülbelül ezren gyűltek össze, és várták az alig csordogáló híreket.
A hozzátartozók kétségbeesve kérdezgetik: miként lehet az, hogy a bánya a tiltás ellenére tovább működhetett? – nyilatkozta az AFP-nek Liu Szinmei, annak az iskolának a gondnoka, ahol az aggódó családtagok egy részét elszállásolták. Felesége szerint azonban a bányászoknak nem volt választásuk, hiszen a havi 3000 jüanos (73 ezer forint) keresetük valódi kincsnek számít ezen a szegény vidéken.
A kínai bányák a legveszélyesebbek a világon. Legutóbb, hétfőn 14 munkás halt meg gázrobbanásban a liupansuji bányában.
A megfizethető nagyobb városok lehetnek az Otthon start program nyertesei
