Szokatlan feltételek mellett kívánja lezárni hétfőn az ÁPV Rt. a Geodéziai és Térképészeti Rt. privatizációjának pályázatát. Külső jelentkezők ugyanis hiába ajánlanak akár több száz millió forinttal többet az állami vállalatért, mégis kevesebb pontszámot kapnak pályázatuk értékelésénél, mint az a jelentkező, aki a társaság jelenlegi vezetésével együtt indul. A bírálat szempontjai szinte behozhatatlan előnyt kínálnak a menedzsmentnek, ami azt eredményezheti, hogy az állam a társaság valós értékénél lényegesen kisebb bevételhez jut az értékesítés során. Ez az abszurd helyzet abból adódik, hogy a kiírás szerint a legmagasabb vételár hatvan pontot ér, az a pályázó azonban, aki a mostani vezetéssel indul, eleve negyven ponttal rendelkezhet. Az ÁPV Rt. kiírásának nem ez az egyetlen furcsasága. A pályázati feltételek például – az adatszoba látogatásának kivételével – megtiltják a külső pályázóknak, hogy a vállalat személyzetével találkozzanak.
A társaság magánosítására több jelentkező is várható, hiszen a Geodéziai és Térképészeti Rt. tavalyi nettó árbevétele elérte az 1,84 milliárd forintot. Növeli a társaság értékét, hogy biztos piacokkal rendelkezik, és részt vesz abban az Európai Unió által előírt, több milliárd forintos projektben, amely során elkészítik hazánk kataszteritérképét. Egyedülállónak számít a vállalat tevékenységi köre: a településrendezési, birtokjogi és kárpótlási feladatok mellett a megfelelő műszaki háttérrel rendelkező szakembergárda képes a teljes körű közműkutatási és -nyilvántartási munkálatok elvégzésére is.
Lapunk megkereste az ügyben a Geodéziai és Térképészeti Rt.-t, ám Bíró Gyula vezérigazgató nem kívánt nyilatkozni a privatizációról, illetve arról, hogy indulnak-e a pályázaton.

Karcagi motorbaleset: megszólalt az énekesnő, aki vétlennek hiszi magát a fiatal motoros halálában