Az utolsó pillanatokban rángatták vissza a BUX kurzusát a negatív térfélről, az index nyitáskor még javuló teljesítményt mutatott, de az első fél óra elteltével bebukott, és a nap nagyobbik részét a veszteséges zónában töltötte. A befektetők inkább az eladói oldalon álltak, sőt a spekulánsok a gyengülésre alapozták befektetéseiket, azaz shortoltak (napon belüli eladók voltak).
Az, hogy a befektetők csökkenést vártak és arra rendezkedtek be, mi sem mutatta jobban, mint az index napközbeni gyengülése és a záráskori pozitív fordulat. A BUX a kereskedés végén 33,49 ponttal állt előző szintje felett. A forgalmi indikátor csupán 6,2 milliárd forintot mutatott, ez is jelezte a befektetők inaktív jelenlétét. Relatív nagy érdeklődés mutatkozott a gyengülő OTP- és a Mol-részvényekre. Közel 3,15 milliárd forintnyi üzlet született a 0,4 százalékkal olcsóbbá váló OTP-re, míg a szintén 0,4 százalékkal gyengülő Molra csupán 1,46 milliárd forintnyi üzlet kötetett.
Emelkedéssel zárt viszont a Richter és a Magyar Telekom, a gyógyszergyártó 1,5 százalékkal, a távközlési cég részvényei 0,4 százalékkal drágultak.
Meglepetésre a felminősített FHB árfolyama nem a várt növekedési irányba mozdult el, sőt 0,4 százalékkal értékelődtek le a jelzálogbank részvényei. Lefelé mozgott még TVK és az Állami Nyomda is.
A bankközi devizapiacon a forint tovább erősödött, sőt délután már átlépte a 251,50-es határt is. A BÉT zárásakor a forint/euró kurzusa 251,40 körül stabilizálódott. A forint együtt erősödött a zlotyval, az átlagos forgalomban az eurót 251,00–252,35 forint között jegyezték. A dollárral délután 210,90–211,00 forinton kereskedtek, néhány fillérrel lejjebb a hétfői 210,60/70 forintnál.
A térség piacai közül a varsói és a prágai tőzsdéken emelkedő irány alakult ki, míg Moszkvában az RTS mutató 0,3 százalékkal gyengült.

Erdő Péter megszólalt, ezt mondta a Szentatyáról