Az Index intenetes lap információi szerint az ELTE kulturális antropológia szakcsoportján oktató Csepeli azt a feladatot adta hallgatóinak, hogy a tavaszi félévben egy-egy somogyi faluban interjúzzanak a kampány idején. A politikai antropológiából vizsgázóknak a félév végére kell beadniuk az interjúkat, Csepeli májusban értékeli a dolgozatokat.
– Nem rólam, hanem általában a választásokról van szó a tereptanulmányban – szögezte le Csepeli György, a február 21-én képviselőjelöltté avanzsált SZDSZ-es államtitkár. A szabad demokrata politikus állítása szerint könyvet ír a választásokról, ehhez nyújtanak segítséget a készülő tanulmányok. Kijelentette: ha már a sors úgy hozta, hogy Somogy megyében neki is indulnia kell, akkor a diákok miért ne azt a választókerületet vizsgálják, amelyet ő maga is ismer. Hozzátette: a kutatásban nevek, pártok fel sem merülnek.
Az oktatási jogok miniszteri biztosa szerint az ilyen kutatás hitelessége megkérdőjelezhető. A felsőoktatási törvény ilyen mélységig nem szabályozza az oktatás folyamatát, minden oktató szabadon választhatja meg módszereit és kutatási területeit. Aáry-Tamás Lajos ugyanakkor úgy látja: a társadalomtudományi kutatásoknál fontos, hogy a tudós tudjon távolságot tartani a vizsgált területtől. Érdekes elképzelni, hogy a diák annak a Csepeli Györgynek a kérésére végez kutatást, aki a körzet SZDSZ-képviselőjelöltje. Vajon milyen válaszokat fog kapni a kérdéseire? – tette fel a kérdést az ombudsman. Hozzátette: nem lenne annak a diáknak a helyében sem, akinek esetleg az SZDSZ-szel vagy Csepeli Györggyel kapcsolatos kritikus megjegyzéseket kellene leadni tanárának.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium politikai államtitkára két hete lett a Somogy megyei 3. számú választókerület képviselőjelöltje, miután a pedofilbotrányba keveredett Bertalan Attila visszalépett. Bertalan érintettje a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság által pedofilképek letöltése miatt indított eljárásnak.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben