A címzett: Dávid Ibolya, az MDF elnöke

Olvasóinktól
2006. 04. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Antall Józsefet tisztelők körének közleménye
Alulírottak nagy aggodalommal látjuk, hogy hazánkat a továbbéléséhez mellőzhetetlen kormányváltás küszöbén az ellenzéki összefogást megosztó kísérletek fenyegetik. Felszólítjuk valamennyi valóban patrióta és következetesen demokrata honfitársunkat, védelmezze minden alkotmányos eszközzel az eladósodással, sőt a fenyegető államcsőddel küzdő, erkölcsi és politikai válságba sodort Magyarországot. Fogjon össze a Fidesz és az MDF Antall József irányadó céljainak életre keltésére és megvalósítására!
Aláírók: Acsády György egyetemi tanár; Alföldy Ferenc egyetemi tanár; Andrásfalvy Bertalan egyetemi tanár, v. miniszter; Balogh Ádám sebész, egyetemi tanár; Bogárdi Zoltán kertészmérnök; Buzinkay Géza főiskolai tanár; Cseh-Szombathy László egyetemi tanár, akadémikus; Csóti György mérnök, v. nagykövet; Czakó Gábor író, v. miniszterelnöki főtanácsadó; Elek István közíró, az MDF v. választmányi ügyvivője; Entz László egyetemi docens; Fasang Árpád, az MDF etikai bizottságának v. elnöke, v. nagykövet; Fábry Sándor előadóművész; Ferencz Csaba mérnök, v. nemzetbiztonsági főtanácsadó és MDF-alelnök; Fórizs István fizikus, tudományos főmunkatárs; Freund Tamás agykutató, akadémikus; Gergely András egyetemi tanár, v. nagykövet; Gerzson Pál festőművész, egyetemi tanár; Granasztói György történész, v. nagykövet; Hámori József akadémikus, v. miniszter; Hámoriné Tompa Anna egyetemi tanár; Herczegh Géza akadémikus; Hüttl Kálmán egyetemi docens; Jeszenszky Géza történész, v. külügyminiszter; Jónás Ilona egyetemi tanár; Katona Tamás történész, v. államtitkár és nagykövet; Kádár György fizikus, az MDF országos választmány v. tagja; Kerényi Imre rendező, egyetemi tanár; Kerkovits Gábor kardiológus, klinikai főorvos; Kodolányi Gyula, a Magyar Szemle főszerkesztője, v. külpolitikai főtanácsadó; Kubinyi András akadémikus, egyetemi tanár; Kulin Ferenc, az MDF v. alelnöke, egyetemi dékán; László Lajos sejtbiológus, egyetemi docens; Lovas István fizikus, akadémikus; Maróth Miklós akadémikus; Móri János ny. honvédezredes; Náray-Szabó Gábor akadémikus, a Professzorok Batthyány Körének elnöke; Nemes Attila egyetemi tanár; Ódor László egyetemi docens, v. nagykövet; Pálinkás József akadémikus, v. miniszter; Pelle János közíró, egyetemi előadó; Ritoók Zsigmond akadémikus, egyetemi tanár; Rózsa Marianna, Antall József személyi titkára; Ruttkay Kálmán ny. egyetemi docens; R. Várkonyi Ágnes egyetemi tanár; Solymosi Frigyes akadémikus; Szabad György akadémikus, az Országgyűlés v. elnöke; Szőkefalvy-Nagy Zoltán fizikus, professzor; Tar Pál közgazdász, v. nagykövet; Varga János akadémikus, a Magyar Országos Levéltár v. főigazgatója; Várhelyi András v. kabinetiroda-vezető; Vasbányai Ferenc tanár; Závodszky Péter akadémikus, kutató professzor.
Továbbá Antall József szűkebb családjának alábbi tagjai: testvére, Héjj Lászlóné Antall Edith, valamint annak leányai és unokái: Jeszenszky Edit, Jeszenszky Zsolt, Jeszenszky Réka, G. Héjj Klára, Gémes Alma, Gémes Tamás.

A Deák Ferenc Internetes LevelezőKör felhívása
Mi, öt kontinensen élő, a Polgári Magyarországra igent mondó értelmiségiek, a 2002-ben alapított Deák Ferenc Polgári Internetes Levelező Kör tagjai, akik számára Antall József és Orbán Viktor eszmeiségének egysége evidencia, fontosnak tartjuk alábbi állásfoglalásunk közzétételét: Magyarországon milliók kívánták a rendszerváltozást, és tettek igen sokat érte. Ennek sikeres befejezéséhez elengedhetetlen a jelenlegi kormány leváltása. Nagy veszélyekkel terhes, ugyanakkor páratlan lehetőségeket is kínáló világhelyzetben élünk. Ez parancsolóan írja elő a hagyományos értékrend alapján álló és az össznemzeti érdekeknek elkötelezett patrióta választók: a polgári, a kereszténydemokrata erők, a hazai vállalkozók és gazdák összefogását.
Nem most van az ideje a közös kormányzás, majd az ellenzékben eltöltött évek elemzésének, vitájának. Most csak arról szabad gondolkodni és beszélni, mi adja a legtöbb esélyt a választási győzelemhez.
Aligha lehet vita a Fidesz és az MDF között abban, hogy Magyarország az előző években követett felelőtlen gazdaságpolitikájával elveszítette korábbi közép-európai éllovas helyzetét, és hatalmas terheket ró az utódokra. Oktatáspolitikájával a következő nemzedékek erkölcsi és szakmai lehetőségeit sodorja veszélybe. Erélytelen külpolitikájával nem szolgálja a magyar érdekek megfelelő védelmét. Mindez a kormányváltás szükségességét támasztja alá. Az 1989–90-es rendszerváltozás végrehajtóinak és támogatóinak most, a 24. órában együtt kell fellépniük a régi és új kiváltságosokkal szemben. Még megállítható a többségében öntelt, gátlástalan és korrupt emberek tartós berendezkedése az ország vezetésében.
Sok tanulságot levonva kell kialakítani a jelenleg ellenzékben lévő erők közös kormányprogramját. Ezt tanácsolja üzenetében az Európai Néppárt is. Ha egy csoport megegyezésüket megakadályozza, az roppant felelősséget von magára, és számíthat mind számos híve, mind az utókor elmarasztalására.
Kérjük az MDF állva maradt képviselőjelöltjeit, hogy történelmi felelősségüket átérezve kössenek megállapodást az együttműködésről a második fordulóra! Kérjük a választókat, szavazzanak egységesen a kormányváltásra!
Orbán Viktor legújabb javaslata, hogy egy MDF-hez közel álló személy legyen a miniszterelnök-jelölt, nagyvonalú és bölcs. Bod Péter Ákos Antall József minisztere volt, nemzetközileg elismert gazdasági szakember, elvei, értékrendszere és tapasztalatai alapján optimális személy lenne nemcsak a Fidesz és az MDF választói, de az egész ország számára.
A Deák Ferenc Polgári Internetes Levelező Kör alapító tagjai: Bulla Károly, Ferencz Csaba, Fodor András, Jeszenszky Géza, Lengyel Alfonz, Marton József Ferenc és 65 fős tagsága, továbbá: Alföldy Ferenc egyetemi tanár; Acsády György egyetemi tanár; Bognár Béla professor emeritus; Boromisszáné Varga Éva ny. tud munkatárs, kémikus; Entz László egyetemi tanár; Fasang Árpád, az MDF első etikai bizottságának elnöke, korábbi UNESCO-nagykövet; Freund Tamás akadémikus, egyetemi tanár, igazgató, Bolyai- és Széchenyi-díjas agykutató; Fórizs István fizikus, tud. főmunkatárs; Fodor András genetikus, ny. egyetemi docens; Fodor Ákos Árpád jogász, Szeged; Fodor Judit nyelvtanár; Fodorné Máthé Andrea, Research Associate; Gundy Sarolta humángenetikus, tud. osztályvezető; Huttl Kálmán egyetemi tanár; Iván László egyetemi tanár; Kálmán Attila gimn. igazgató, v. államtitkár; Kerkovits Gábor klinikai főorvos, szívgyógyász; Kiss Melitta, Budapest; Kondor Ágnes gimn. tanár, Veszprém; Kondor Kolos egyházzenész, Veszprém; László Lajos egyetemi docens; Lengyel Alfonz egyetemi tanár, Florida; Magyaródy Szabolcs könyvkiadó, Kanada; Várhelyi András, Antall József kabinetiroda-vezetője, Venekei István egyetemi docens.

A Professzorok Batthyány Köre Elnökségének nyilatkozata
Az első választási forduló eredménye csak akkor teheti lehetővé a jelenlegi kormánykoalíció leváltását, ha az MDF őszintén kormányváltást akar. Nekünk az a meggyőződésünk, hogy a párt erre kapott felhatalmazást választóitól.
Felkérjük ezért az MDF vezetőit, hogy fogadják el a Fidesz tárgyalási ajánlatát az együttes parlamenti többséget megcélzó összefogásról és a közös kormányzásra való felkészülésről. Az idő sürget, s a felelősség történelmi. Őszintén reméljük, hogy a párt vezetői ezt átérzik.
Ha az MDF vezetői nem hajlandók a megegyezésre, akkor közvetlenül a választókhoz fordulunk, hogy segítségükkel teremtsük meg a kormányváltáshoz szükséges parlamenti többséget.
A Professzorok Batthyány Körének
elnöksége

Nyílt levél Dr. Dávid Ibolyának,
az MDF elnökének
Elnök Asszony!
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Elnöksége, mérlegelve a 2006. évi magyarországi országgyűlési választások első fordulója után kialakult helyzetet, a következőkre kívánja fölhívni a figyelmét:
Ön keresztény emberként felelettel tartozik Istennek mindazokért, akiket képvisel, s akiknek sorsát döntésével befolyásolja. Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy a kormányváltás, amelyre hazánknak nélkülözhetetlenül szüksége van, csakis a jobboldali politikai pártok teljes egységével, összefogásával lehetséges. Ön ennek megbontója. Lelkiismeretben vállalhatja-e ennek terhét?
Ön a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének tagja. Szeretettel és tisztelettel kérjük, hogy haladéktalanul és egymást tiszteletben tartva teremtse meg pártja, az MDF és a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség választási egységét és hosszú távú együttműködését is!
Ön arra hivatkozik, hogy egy európai stílusú jobbközép pártot kíván létrehozni az MDF-ből. Ez az állítás ellentmond annak, hogy a magyar jobboldali politikai csoportosulásoktól elszigeteli pártját, illetve annak azon tagjait, akik hajlandók még Önnel közösségben maradni.
Végül kérjük az MDF-hez tartozó politikusokat, hogy a választási győzelem érdekében tegyenek meg mindent alapító elnökük, Antall József volt miniszterelnök úr szellemében!
Keresztény Értelmiségiek Szövetsége elnöksége
Dr. Osztie Zoltán elnök

Csengey Dénes barátainak
A 2004. december 5-i nevezetes népszavazás előtt Magyarország miniszterelnökének szavaival szemben én elhunyt férjem szavait idéztem: „Ha most nem tudunk felnőni a pillanathoz, ha most, amikor magunk is megszorultunk és elnyomorodtunk, nem tudjuk mégis félbevágni akár a családi vacsora utolsó szem krumpliját is, azzal nem kevesebbet jelentettünk be, mint azt, hogy a magyar nép, a magyar nemzet immár nincs, és nem létezik. De ha igen, felegyenesedhetünk, kibontakozhatunk egy levert lelki szabadságharc után beállott, harminckét éve tartó halálos dermedésből” (Csengey Dénes: Zarándokút lelkiismeretünkhöz, 1988. május 29.).
Azóta oly mélypontra jutott hazánk erkölcsileg és anyagilag is, amilyet elképzelni se tudtunk volna. S ebből nincs kiút áldozathozatal nélkül. Rendkívüli áldozatokra van szükség, s arra, hogy tudjunk bűnbánatot tartani, és őszinte szívvel, emelkedett nagylelkűséggel másoknak megbocsátani, másokkal összefogni. A jelen helyzetben Csengey Dénesnek, az MDF egyik alapító tagjának volt és jelenlegi MDF-es barátait, tisztelőit arra kérem, hogy az ország és a haza érdekében fogjanak össze, és minden egyéni sértettséget vagy elképzelést félretéve támogassák a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség és a KDNP közös jelöltjeit. Emlékezzenek Dénes szavaira: „Senki követelései nem fognak teljesülni. Látjuk előre, hogy senki sem fog igazán jóllakni. De azért nem fogunk rárohanni Magyarországra. Nem fogjuk szétmarcangolni. Ugye?” (Csengey Dénes: Szegényen, szabadon, szeretetben, 1989 karácsonyának előestéjén.)
Tisztelettel és köszönettel:
Ferencz Melinda

Tisztelt Elnök Asszony!
Azok közé az MDF-tagok közé tartozom, akiket 1988-ban történt belépésem óta nem pozíció, hatalom vagy érdek köt ide, hanem hogy az általam helyesnek tartott eszméket, célokat és hazámat a közügyek terén ennek a pártnak a színeiben szolgáltam. Ez elsősorban munkát jelentett, sok munkát. Több ízben hívtak rokon felfogású pártokba. Nem mentem, bár szakértői munkát végeztem nekik is, éppúgy, mint az MDF-nek – ingyen. Maradtam, mert az volt a véleményem, hogy a polgári oldal erősebb lehet két stratégiai szövetséges korrekt együttműködésével, s hozzám az MDF eredeti szellemisége állt közelebb.
Az MDF régóta tartó belső harcait nehezen viseltem, mint oly sokan körülöttem, de kitartottam és reménykedtem. Lezsák Sándor és képviselőtársainak kizárása – úgy tűnt – a végső döntést elodázhatatlanná teszi. Ő azonban a Nemzeti Fórum megalakulásakor azt kérte, ha nem zártak ki, magunktól ne lépjünk ki. Hátha…
A választások első fordulója után új helyzet állt elő. Az MDF-es jelöltek második fordulós versenyben maradásának az MDF számára politikai célja vagy haszna már nincs. Ha versenyben maradnak, az az MSZP–SZDSZ érdekeit szolgálja, ha visszalépnek, az a Fidesz–KDNP érdekeit. Nincs középút! Nem lehet tehát egyenlő távolságot tartani a két nagy párttól. Ebben a helyzetben az MDF elnöksége bármit határoz, döntött. Vagy a politikai jobb-, vagy a politikai baloldal mellett.
A jelöltek vissza nem léptetése, a baloldal érdekeinek a polgári oldal érdekei elé való helyezése minden jelenleg még MDF-tagot döntés elé állít. Ha vállaljuk az MDF-be való belépésünkkor vallott eszméinket és céljainkat, akkor ki kell lépnünk a pártból. Ez április 23. után már nem érzelmi vagy véleménybeli, hanem erkölcsi kérdés lesz. Amennyiben az MDF elnöksége a választás második fordulójáig hátralévő néhány napban a baloldal mellett dönt, úgy a pártból való kilépésem tehát elkerülhetetlen lesz. Indokolni, magyarázkodni nem nekem fog kelleni.
Tisztelettel:
Koronka Lajos
volt budapesti választmányi alelnök, volt fővárosi képviselő

Tisztelt Elnök Asszony!
Mi, Balatonfüred és környékének MDF-es alapító tagjai, elnöksége óta egyre növekvő aggodalommal és értetlenséggel figyeljük, ahogyan az egykori rendszerváltó párt folyamatosan távolodik el az Antall József-i örökségtől.
Ezen folyamat része többek között a Magyar Demokrata Fórum parlamenti frakciójának szétverése, a lakiteleki alapítók elüldözése, illetve kizárása, majd betetőzésként az április 9-i választásokat követő szégyenletes, nemcsak a jobboldal egységét, hanem egész Magyarország jövőjét veszélyeztető viselkedése.
Amennyiben teljesíthetetlen feltételei miatt a jobboldali összefogás meghiúsul, úgy tekintünk önre, mint aki tevőlegesen részt vállal a szocialista–liberális Gyurcsány-kormány újbóli hatalomra segítésében. S mint ilyennel, a továbbiakban semmilyen politikai közösséget nem kívánunk vállalni.
A Balatonfüred és környékének MDF-es szervezete alapítói nevében: Barta Imréné, Pék József, dr. Kiszely Pál, Rácz Béla, dr. Peuser Péter, Steinhausz György, Sárközi József, Csiszár József, Tóth László.

Drága Ibolya!
Lelkem legmélye zsibong és keresi lelkedet, ma, a költészet napján – József Attila és Márai Sándor születésnapján. Az egyiket kisajátították, proletár költőnek nevezték, a másik a világban kóborolt, mert nem lelte itthon a helyét…
A Te zseniális asszonyi lelked szüleményére voltunk mi együtt másként gondolkodókkal a költészet napja fénylő égisze alatt.
Hányszor találkoztunk több településen, városban a zászlóavatások felemelő ünnepein… Szinte barátság született lelkünkben egymás iránt.
Személyes lélekhíd van köztünk, tudom…
De Te is tudod, hogy
„ha arcunk fényét pár könnycsepp kócolja / akkor szívünkben zuhatagok vannak…”
Itt az ideje, hogy ne önös érdekeket nézz, kérlek, Isten óhaja, hogy ez a nemzet végre levegőt vehessen! Nem lehet, hogy Gyurcsány új kormányt alakítson.
Az nem lehet.
Tudod jól, engem a Fidesz által az Opera élére tett igazgató távolított el az Operaházból, energiáim teljében, Tosca-premierrel búcsúztam 2000 decemberében, az évezred utolsó előadása az én Toscám volt a Magyar Állami Operaházban… Koncepciózus ügy volt, bonyolultabb és tán az említett fiatalember nem is tehet róla; hiszem, hogy Isten mindent értünk tesz. A legrosszabb is értünk történik. Meg kell fejteni.
Ezután léptem be az Értékmegőrzők Polgári Körébe, és rögtön a Fideszbe is, és hamarosan a Kulturális Tagozat munkatársa lettem… A Hazámért. Az értékeink védelméért, hagyományaink őrzéséért, a nemzet megmaradásáért.
Minden önös érdekem, fájdalmam és hiúságom legyőzve, mert ott a helyem a nemzetem mellett. Közülük valónak vallom magam, és értük kész vagyok tenni…adni, adni, adni magamból, a legnagyobb alázattal szolgálni…
Kérlek, Te is a legfelsőbb szellemi erőidre hallgass! Tégy a nemzetért! Imába foglalják majd a neved. Antall József rendszerváltó pártja a Te személyedben nagy felelősséget kapott „Itt és Most” – ne késlekedj!
Lelkem öleli lelkedet.
Szeretettel:
Pitti Katalin

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.