Jóváhagyta tegnap a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a francia Union Fermiére Morbihannaise Société Cooperative Agricole részvényenként 460 forintos nyilvános vételi ajánlatát a Globus Rt. legalább 51 százaléknyi részvényére. A részvényesek a PSZÁF jóváhagyását követő második munkanaptól számítva 30 napon keresztül ajánlhatják fel részvényeiket. Az ajánlattevő a tranzakció zárása után tervezi a Globus-részvények tőzsdei kivezetését.
A 2,732 milliárd forint jegyzett tőkéjű Globus 250 forint névértékű részvényei hétfőn 440 forinton zárták a kereskedési napot. A PSZÁF azt követően hagyta jóvá a nyilvános ajánlatot, hogy megszüntette az eljárást, amely azt vizsgálta, hogy a Globus-részvények tőzsdei kereskedésében a nyilvános ajánlattételt megelőző 180 napon történt-e bennfentes kereskedés. A Globus többségi tulajdonosi köre februárban állapodott meg a francia szakmai befektetővel. A megállapodást a német Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft GmbH (25,45 százalék), Temesfői István (16,67 százalék), a Temesfői érdekeltségébe tartozó Tebimpex GmbH (11,61 százalék), valamint Jéhn József (3,62 százalék) írta alá.
A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke, Dióslaki Gábor jelezte: jó erkölcsbe ütközőnek tartják azokat az opciós szerződéseket, amiket a felvásárló kötött néhány meghatározó részesedésű Globus-részvényessel. Amennyiben a felvásárló nem növeli felvásárlási ajánlatát a konszolidált eredmény szerinti szintre, akkor a TEBÉSZ kártérítési próbapereket indít az opciós szerződések résztvevőivel közösen. A TEBÉSZ jelezte, hogy a kifogásolt felvásárlási ajánlat és a konszolidált ár között minimum 540 forint különbség van.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban