Globus-vétel: francia kiskapu?

Munkatársunktól
2006. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kérdéses, hogy valójában mennyit fizetett a Globust felvásárló francia UMF szövetkezet a Templeton LDC befektetési társaság konzervipari részvényeiért. Amennyiben igazak azok az állítások, hogy a felvásárlási ajánlat megtétele előtt az UMF és a Templeton opciós szerződést kötött, és később a Templeton minden egyes Globus-részvényért 460 forintot kapott, akkor a magyar konzervipari cég felvásárlása jó erkölcsbe ütköző, és a törvényi szabályozást is megkerüli.
A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) tegnap felügyeleti eljárást kezdeményezett a Globus-részvények felvásárlása kapcsán – közölte Dióslaki Gábor, a szervezet elnöke. A TEBÉSZ a Templeton LDC ellentmondó május 30-i és június 12-i közleményei miatt fordult a felügyelethez. A Tebész szerint ha valóban volt opciós szerződés és 460 forintos vételár az UFM és a Templeton között a Globus-papírokra, akkor az opciós díjat is a vételi ajánlat részének kell tekinteni. A szervezet felkérte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét, vizsgálja ki, hogy az opciós díj és a vételár hogyan aránylik a felvásárlási ajánlatban szereplő 460 forinthoz. Amennyiben az meghaladja a 460 forintot, akkor arra kéri a felügyeletet és a Budapesti Értéktőzsdét a TEBÉSZ, hogy a tőzsdei kivezetést szüneteltesse, illetve kötelezze a felvásárlót, hogy újabb, a törvényi feltételeknek megfelelő ajánlatot tegyen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.