Miközben a bukaresti hírügynökségek elsősorban az MTI hírei alapján tájékoztattak a hétfő éjszakai budapesti tömegmegmozdulásokról, a román hírtelevíziók kommentáltatták is az eseményeket. Marin Ursut, Románia budapesti főkonzulja a Realitatea és az Antena 3 tévé kérdésére, miszerint van-e még támogatottsága a Gyurcsány-kormánynak, a diplomata csupán annyit válaszolt: meglehetősen beszédes az MTV székháza elleni támadás. A romániai média hosszasan idézi Gyurcsány Ferenc balatonőszödi kijelentéseit, és egyértelműen a politikai hazugság elleni lázadásként mutatta be az erőszakba torkollott budapesti megmozdulásokat. A Gandul napilap „Hazudtunk reggel, éjjel meg este” címmel közli, hogy a magyar baloldal négy évig úgy tett, „mintha kormányozna”, az Adevarul szerint pedig Gyurcsány hazudott, hogy megnyerje a választásokat. A kolozsvári Krónika vezércikkírója az események kapcsán felteszi a kérdést: hihető-e, hogy akik eddig szokás szerint vagy vezényszóra mondtak célszentesítő szövegeket, azok mától a pőre tények tiszteletében cselekszenek és beszélnek?
A szlovák napilapok címoldalas írásokban számolnak be arról, hogy Budapesten többezres tömeg követeli Gyurcsány Ferenc lemondását. A lapok kommentátorai többségükben döbbenetesnek nevezik Gyurcsány beismerését. A liberális Sme napilap kommentárjának a címe is sokat mond, mert a Gyurcsány-beszéd kapcsán a Hazugságok és Szélhámosságok Királyságának titulálja Magyarországot, s leszögezi, a beszéd „nem kevesebb, mint a koronatanú beismerése, hogy a katasztrofális következmények teljes tudatában hazudtak és csapták be a magyar választókat”. A baloldali Pravda szemleírója szerint a magyar polgárok negyed évvel a választások után megtudhatták, „hogy a szocialisták választási győzelmük érdekében csaltak”. A kommentátor felteszi a kérdést, politikai harakiri következik-e az eset kapcsán, majd leszögezi: a fejlett demokratikus kultúrával rendelkező országokban bizonyára ez történne. Amennyiben a munkaeszközként alkalmazott hazugság büntetlen marad, az igazság nem fog győzedelmeskedni – zárja következtetését a Pravda.
„Hazudtunk, hogy győzzünk” – emeli ki címben a belgrádi Blic „a magyar miniszterelnök beismerését”. A napilap nem zárja ki, hogy a hangfelvétel Gyurcsány tudtával került nyilvánosságra. A tüntetésekről csak futólag tesz említést. A szintén Belgrádban szerkesztett, mértékadó Danas napilap ugyancsak azt emeli ki, hogy a szocialisták „hazudtak reggel, hazudtak este”. Nem mulasztja el ismertetni olvasóival, hogy Gyurcsány beszédéből „nem hiányoztak a káromkodások sem”. Beszámol a Parlament előtti tüntetésekről. A B92 tudósítása éppen a békésnek indult demonstráció eszkalálását domborítja ki, s hogy az államfő verbálisan megrótta a miniszterelnököt. A vajdasági magyar médiumok érthetően a szerb sajtónál nagyobb teret szenteltek a magyarországi fejleményeknek, elsősorban a magyarországi forrásokra támaszkodva.
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről