Minden iskolásnak ismernie kell az ókori világ hét csodáját. Íme a lista: Kheopsz fáraó piramisa (Egyiptom), Szemirámisz függőkertje (Babiloni birodalom), Artemisz temploma Epheszoszban (Görögország), az olimpiai Zeusz-szobor (Görögország), Mauszólosz síremléke Halikarnasszoszban (Törökország), a rhodoszi kolosszus (Görögország) és az alexandriai világítótorony (Egyiptom).
A gondok akkor kezdődnek, amikor a felcseperedett diák szeretne ellátogatni ezekre a szakrális helyekre, hamar kiderül ugyanis, hogy ma a hét közül már csak egy, a gízai nagy piramis létezik. Éppen ezért a svájci székhelyű szervezet, a New 7 Wonders Foundation az egész világra kiterjedő szavazást kezdeményezett egy új listáról. Az alapítványt Bernard Weber svájci író, felfedező és pilóta hozta létre 2001-ben. A szervezet vezetője Federico Mayor professzor, az UNESCO korábbi igazgatója, a döntéshozó testületben neves építészek foglalnak helyet. A választás egyszerű: bárki szavazhat a világ bármely pontjáról e-mailben vagy telefonon, amihez a www.new7wonders.com honlapot kell felkeresni. A végeredményt a szervezők jövőre, július hetedikén, vagyis stílszerűen 2007. 07. 07-én teszik közzé.
A modern világ hét csodájának előzetes listájára kétszáz építmény került fel, a tavalyi év végére már csak hetvenhét jelölt maradt. Ennek a szakasznak magyar vonatkozása is volt váltakozó helyezéssel, de a jelöltek között szerepelt a Parlament is. A lista huszonegy tagúvá szűkült, ezen már nincs rajta az Országház. Örülhettek viszont az angolok: a dél-angliai Stonehenge-nél kedden lelkes történelemszerető emberek tartottak pogány népünnepélyt, miután megtudták, hogy az ötezer éves építményt felvették a pályázók közé.
A jelöltek: Akropolisz (Athén, Görögország), Alhambra (Granada, Spanyolország), Angkor Wat (Kambodzsa), Chichen-Itza (Yucatan, Mexikó), Rio de Janeiró-i Krisztus-szobor (Rio de Janeiro, Brazília), Colosseum (Róma, Olaszország), Moai (Húsvét-szigetek, Chile), Eiffel-torony (Párizs, Franciaország), Hagia Sophia templom (Isztambul, Törökország), kínai nagy fal (Kína), Kyomizu templom (Kiotó, Japán), Kreml (Moszkva, Oroszország), Machu Picchu (Peru), Neuschwanstein kastély (Füssen, Németország), Petra romváros (Jordánia), gízai piramisok (Egyiptom), Szabadság-szobor (New York, Amerikai Egyesült Államok), Stonehenge (Amesbury, Egyesült Királyság), sydneyi operaház (Sydney, Ausztrália), Tádzs Mahal (Agra, India), Timbuktu vályogvárosa (Mali).

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban