Kérdésünkre mind a Co-op, mind a Reál vezetése cáfolta, hogy az év első felében aláírnának fúzióról szóló szerződést, ahogy az a sajtóban megjelent. A Figyelő cikke szerint „mire a fecskék ideérnek, vagyis kora tavasszal a Co-op Hungary Zrt. és a Reál Hungária Élelmiszer Zrt. vezetése két stratégiai együttműködési megállapodást köt”. Kujbus Tibor, a Reál vezetője szerint tagadhatatlanul létezik párbeszéd a Co-op és a Reál között, azonban olyan megállapodás aláírása, amilyenről a sajtóhírek szóltak, biztos nem valósul meg. Kujbus Tibor szerint egyébként együttműködésre szükség van. Nemcsak a hírbe hozott két cég esetében, hanem a magyar kereskedelem, mi több, a magyar gazdaság szereplői között is. A mezőgazdasági termelők, az élelmiszeripar és minden magyar vásárló érdekében a jelenleginél nagyobb együttműködésre lenne szükség. A konkrét cikk esetében azonban leszögezte: a Reál Hungária nem nyilatkozta, hogy bármiféle megállapodás aláírása a közeljövőben létrejönne.
Találgatások halmazának minősítette a Figyelő cikkét az egyesüléssel „meggyanúsított” másik cég, a Co-op Hungary Zrt. gazdasági vezérigazgatója. Murányi László megerősítette, hogy felmerült az együttműködés gondolata a két cég vezetésében, ám ennek nem lesz rövid távon intézményes következménye. A nemzetközi kereskedelmi láncok itteni jelenléte, illetve új szereplők megjelenése középtávon kétségkívül a hazai láncok szorosabb együttműködését eredményezi majd – vélekedett Murányi.
A magyar kiskereskedelmi piacon különösen az Aldi német diszkontlánc idei piacra lépéséhez kapcsolódnak félelmek. Az Aldi több év alatt összesen 1,3 milliárd eurós – 325 milliárd forintos – beruházássorozatot tervez. A cég öt regionális logisztikai központot és 400 üzletet akar létesíteni idehaza.
Századvég: Őrzi vezető szerepét a Fidesz-KDNP