Válaszcikk közlésének lehetőségét kérte a Heti Világgazdaság (HVG) című hetilaptól az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) – mondta el lapunk kérdésére Vámos György főtitkár. A szövetség vezetőinek a HVG legfrissebb számában megjelent véleménycikk keltette fel a figyelmét. A Szentirmay László marketingszakember által jegyzett írás nem kevesebbet állít, mint hogy a „M.E.G.A. Trade-botrányban” a nagy áruházláncok vezetői egyszerűen a saját, más országbeli áruházaikban lejárt termékeiket „vették vissza”.
Otromba és ostoba hazugságnak nevezte Vámos György főtitkár a cikkben megfogalmazott állításokat, és kijelentette, hogy a szerzőnek fogalma sincs az élelmiszer-kereskedelemben zajló folyamatokról. Emellett kijelentette, hogy a szerző csúsztatásokkal élt, amikor az OKSZ elnökének szavait félreértelmezve idézte. Az OKSZ megvárja, hogy kap-e lehetőséget a hetilaptól a válaszra, s ha nem, közleményt ad ki az ügyben – mondta Vámos.
Minden alapot nélkülözőnek nevezte Hardy Mihály, a Tesco szóvivője a HVG-ben megjelenteket. Elmondta, hogy a Tesco szigorú belső szabályai szerint a lejárt szavatosságú árukat meg kell semmisíteni. Ezalól nincs kivétel, sem jótékonysági, sem más célból nem tekinthetnek el a megsemmisítéstől. Ez többletköltséget jelent a Tescnak. A M.E.G.A. Trade-botrányban érintett cikkeket – németországi importból származó saját márkás tojást – 12 millió forintos költségért semmisítették meg.
A lejárathoz közeli élelmiszertermékeket az Auchan is kivonja a forgalomból, selejtezi, és szerződés alapján átadja megsemmisítésre – közölte Gillemot Katalin. A szóvivő elmondta, hogy elsősorban magyar termékeket forgalmaznak – élelmiszer-választékuk mintegy 98 százaléka magyar beszállítóktól származik –, és a hatósági ellenőrzések mellett saját higiénikus csapatuk, belső auditoraik rendszeresen látogatják, ellenőrzik az áruházakat, folyamatosan képezik munkatársaikat, és valamennyi áruházukban működik a HACCP-rendszer.
Századvég: Őrzi vezető szerepét a Fidesz-KDNP