Egymásnak adták el a hamis élelmiszert?

Otromba és ostoba hazugságnak nevezte az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára azt az állítást, amely az élelmiszer-hamisítási botrány kapcsán jelent az egyik hetilapban. Eszerint a nagy áruházláncok a M.E.G.A. Trade-en keresztül csak saját, más országbeli áruházaikban lejárt termékeiket „vették vissza”. A vádat az Auchan és a Tesco is visszautasította.

2007. 01. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Válaszcikk közlésének lehetőségét kérte a Heti Világgazdaság (HVG) című hetilaptól az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) – mondta el lapunk kérdésére Vámos György főtitkár. A szövetség vezetőinek a HVG legfrissebb számában megjelent véleménycikk keltette fel a figyelmét. A Szentirmay László marketingszakember által jegyzett írás nem kevesebbet állít, mint hogy a „M.E.G.A. Trade-botrányban” a nagy áruházláncok vezetői egyszerűen a saját, más országbeli áruházaikban lejárt termékeiket „vették vissza”.
Otromba és ostoba hazugságnak nevezte Vámos György főtitkár a cikkben megfogalmazott állításokat, és kijelentette, hogy a szerzőnek fogalma sincs az élelmiszer-kereskedelemben zajló folyamatokról. Emellett kijelentette, hogy a szerző csúsztatásokkal élt, amikor az OKSZ elnökének szavait félreértelmezve idézte. Az OKSZ megvárja, hogy kap-e lehetőséget a hetilaptól a válaszra, s ha nem, közleményt ad ki az ügyben – mondta Vámos.
Minden alapot nélkülözőnek nevezte Hardy Mihály, a Tesco szóvivője a HVG-ben megjelenteket. Elmondta, hogy a Tesco szigorú belső szabályai szerint a lejárt szavatosságú árukat meg kell semmisíteni. Ezalól nincs kivétel, sem jótékonysági, sem más célból nem tekinthetnek el a megsemmisítéstől. Ez többletköltséget jelent a Tescnak. A M.E.G.A. Trade-botrányban érintett cikkeket – németországi importból származó saját márkás tojást – 12 millió forintos költségért semmisítették meg.
A lejárathoz közeli élelmiszertermékeket az Auchan is kivonja a forgalomból, selejtezi, és szerződés alapján átadja megsemmisítésre – közölte Gillemot Katalin. A szóvivő elmondta, hogy elsősorban magyar termékeket forgalmaznak – élelmiszer-választékuk mintegy 98 százaléka magyar beszállítóktól származik –, és a hatósági ellenőrzések mellett saját higiénikus csapatuk, belső auditoraik rendszeresen látogatják, ellenőrzik az áruházakat, folyamatosan képezik munkatársaikat, és valamennyi áruházukban működik a HACCP-rendszer.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.