Halálának reggelén járt a szentesi kórházban az a férfi, aki pénteken délután a szentesi és a hódmezővásárhelyi kórház között a mentőautóban hunyt el. A Délmagyarország című Csongrád megyei napilap beszámolója szerint a férfi minden pénzét italra és cigarettára költötte, pénteken reggel háziorvosával is a kocsmában találkozott. Az orvos adott neki egy beutalót a szentesi kórházba, ahová testvére el is vitte. Az orvosi vizsgálat után az idős férfi saját felelősségére a kora délutáni órákban távozott az intézményből. Másodjára akkor lett rosszul, amikor háza előtt kiszállt testvére autójából. A kihívott mentősök a beteget először a vásárhelyi kórházba vitték, ahol megállapították: állapota stabil, így továbbküldték a területileg illetékes szentesi kórházba. A harmadik rosszullét már végzetes volt: a két kórház között a mentőautóban nem tudták megmenteni a férfi életét – erről lapunk is beszámolt.
Amit viszont a Délmagyarország nem írt meg, az a háziorvos, Abdul Rahim véleménye az esetről. A doktor kérdésünkre kifejtette: egyértelműen az új beutalási rend a hibás páciense haláláért. Szerinte az idős férfit meg lehetett volna menteni, ha a harmadik rosszullét nem a mentőautóban, hanem a kórházi ágyban éri őt. A palesztin származású doktor – aki fideszes képviselő a mindszenti önkormányzatban – úgy véli: ami ma az egészségügyben zajlik, az embertelenség. – A rendelőben papír papír hátán, a kórházi orvosok az állásuk, a munkahelyük miatt aggódnak, nem is csoda, ha nem tudnak százszázalékosan a betegekre figyelni, de ez nem az ő hibájuk – véli az orvos, aki szerint egyetlen felelőse van az egész káosznak és betege halálának: Molnár Lajos. Az egészségügyi tárca közleményében kegyeleti jogok megsértésével és ízléstelenséggel vádolja Lázár Jánost, Hódmezővásárhely polgármesterét, mert vizsgálat nélkül hirdetett ítéletet. A tárca szerint a felelősöket – ha vannak egyáltalán – szakmai vizsgálatnak kell megneveznie és nem politikusi kinyilatkoztatásnak. A közlemény ezután „a vizsgálat eredményétől függetlenül” leszögezi: sürgősségi esetekben a beutalási rend nem változott, ezt a fajta ellátást a kórházak nem tagadhatják meg. Felsorolják azt is, a vizsgálatnak milyen kérdésekre kell választ adnia: felvethető-e a beteg felelőssége, indokolt volt-e, hogy a mentők a beteget nem a szentesi, hanem a vásárhelyi kórházba vitték, szakmailag megfelelően látták-e el a beteget Hódmezővásárhelyen?
Megírtuk: Lázár az ügyészséggel szeretné kivizsgáltatni az esetet. Szerinte nem járt el körültekintően az, aki az új beutalási rendet összeállította. Lapunknak megerősítette: az újonnan felmerült körülmények ellenére beadja bejelentését az ügyészséghez. Úgy látja, ki kell vizsgálni azt is, hogy miért a vásárhelyi kórházba vitték a mentősök a beteget, illetve hogy reggel miért engedték el a szentesi intézményből a férfit. Mint mondta, Vásárhelyről azért küldték tovább a pácienst, mert állapota stabil volt. Fenyves Ernő, a szentesi kórház megbízott főigazgatója közölte: azért engedték haza a férfit, mert nem volt életveszélyben. Közvetlen életveszély esetén természetesen akkor sem engedik haza a beteget, ha saját felelősségére akar távozni.

Ismét beszorult egy gyerek az 56-os emlékműbe Zuglóban – videón a mentés