Ismételten zártkörű közgyűlést tartott a City Kárpótlási Jegy Befektető Rt., ahová a tavaly májusi tanácskozáshoz hasonlóan csak azokat engedték be, akik részvényüket már dematerializálták, vagyis a nyomtatott értékpapírokat elektronikus nyilvántartásúvá alakították.
Egy idősebb úr, aki kétéves külföldi kinntartózkodása miatt nem értesült a dematerializálási kötelezettségéről, sőt a közgyűlésről is csak véletlen folytán szerzett tudomást, értetlenül állt a biztonsági őrök és a „tájékoztató ember” előtt, miért nem juthat be a közgyűlésre. Ám a City Rt. munkatársa készséges volt, s tájékoztatta, hogy a gyűlésen kft.-vé alakítják az rt.-t, tehát aki nem dematerializálta papírjait, az ezután már nem is teheti, hiszen nem részvényesekkel működik tovább a cég. – Akkor a részvényem már semmit nem ér? – kérdezte az idősebb úr, a tájékoztató ember azonban megnyugtatta: Dehogynem, 50 év múlva bekeretezve még sokat fog érni. Majd hozzátette: eddig körülbelül tíz olyan részvényes érkezett a gyűlésre, akik fel tudták mutatni az értékpapír elektronikus változatának igazolását – holott a korábbi befektetők ennél jóval többen vannak, pénzt pedig „befektetésük” óta nem láttak. Némi reményre adhat okot, hogy a City Rt. már tavaly is megpróbált kft.-vé alakulni, akkor azonban a cégbíróság a 2006. májusi botrányos közgyűlésről készült jegyzőkönyv hiánya miatt elutasította a kérelmet.
A City Rt. még a kilencvenes évek elején papíron 170 százalékon kicserélte a kárpótlási jegyet City-részvényre. A City Rt. vagyona lényegében az így összegyűjtött kárpótlásijegy-tömeg volt. Majd a kárpótlási jegyeket tényleges árfolyamértékükön Eravis-papírra váltották, s kis nyereséggel azon is túladtak. A cégben vagyonként nem maradt más, mint a csekély, egy-két százalékos nyereség, amit felemésztett a City Rt. működtetése. A City-ügyleten szakértői becslések szerint már mostanáig több mint egymilliárd forintot veszítettek a kisbefektetők.

Miközben keresztényeket ölnek, az unió Koránt kutat – ez lenne a prioritás?