Még ma is érvényes, sőt nagyon is aktuális a húsz évvel ezelőtti lakiteleki nyilatkozat, éppen ezért a jubileum alkalmából ismét megszervezett találkozón nem az emlékezésen lesz a hangsúly, hanem a tennivalókon. Ezt Lezsák Sándor, a Nemzeti Fórum Egyesület elnöke mondta Szombathelyen, a Csengey Dénes Vándoregyetem ünnepi rendezvényén. – Húsz éve a lakiteleki találkozón minden megszólaló egyetértett abban, hogy Kádárnak mennie kell. Ma is van, amiben széles körben egyetértünk: Gyurcsánynak mennie kell! – hangoztatta.
Für Lajos, az MDF alapítója, történész szerint vannak területek, ahol nem háromszor, hanem százszor rosszabb a helyzet, mint a rendszerváltás időszakában volt. 1989–90-ben beszédeiben többször is szólt arról, hogy diktatúrából nem lehet diktatórikus eszközökkel demokráciát csinálni, mert abból csak diktatúra lesz, de kiderült: tévedett. – Nem volt igazam, diktatúra kellett volna, igenis egy-két éven át kemény diktatúra azokkal szemben, akik előtte negyven évig ezt gátlástalanul nyíltan, sőt harsogva hirdették és gyakorolták – jelentette ki.
A folytatása ennek a gondolatnak akkor ez volt: „diktatúrából nem lehet demokráciát csinálni, demokráciából azonban igenis lehet demokratikus eszközökkel diktatúrát teremteni”, figyelmeztetett az Antall-kormány honvédelmi minisztere. Példaként Hitler fasiszta Németországát hozta fel, ahol a náci párt egy demokratikus választást megnyerve teremtette meg diktatúráját. – Számos más, nem ennyire nyílt példát lehetne idézni, ahol a demokráciából demokratikus eszközökkel látható és nem látható diktatúrát lehet teremteni. Ilyen a Gyurcsány-rendszer, ami egy lopakodó, demokráciából kifejlődő, kifejlesztés alatt álló diktatúra – fogalmazott. Für Lajos kitért arra: a most hatalmon lévők meggyengítették a honvédelmet, s olyan jelek vannak, hogy a munkásőrség újra szervezkedik. Beszédében arra is figyelmeztette hallgatóságát: újraéledhetnek, el- kezdhetnek dolgozni a KGB egykori emberei.

Ferenc pápát gyászolja az ország – képeken a Szent István Bazilikában tartott szentmise