Újabb botránnyal gazdagodott Irak amerikai megszállásának históriája: leváltották és őrizetbe vették a második legnagyobb amerikai fogolytábor parancsnokát, mert „segítette az ellenséget”, öszszejátszott a fogvatartottakkal. A BBC szerint William Steele alezredes a második legnagyobb ilyen létesítményt, a Camp Croppert vezette, ahol 3300 irakit őriznek. Elfogását követően Szaddám Huszeint is itt őrizték egy ideig, de még azelőtt elszállították, hogy Steele lett volna a parancsnok. A legnagyobb táborban, az ország déli részén lévő Camp Buccában 15 ezer embert tartanak fogva, nemzetközi szervezetek szerint meglehetősen kétes alapon, megkérdőjelezhető körülmények között. Steele ellen az a gyanú, hogy 2005 októbere és 2007 februárja között nem ellenőrzött mobiltelefonokat bocsátott több fogva tartott rendelkezésére, barátkozott egyikük lányával, „helytelen” kapcsolata volt egy tolmáccsal, rá nem tartozó titkos információk birtokába jutott, illetve pornográf videofelvételeket tartott magánál.
Közben egyre élesedik a politikai vita a háborúról Washingtonban. Az amerikai képviselőház után tegnap a szenátus is megszavazta azt a védelmi pótköltségvetési törvényt, mely kivonulási határidőt szab az Irakban állomásozó csapatok számára. Az erre a célra 124,2 milliárd dollárt előirányzó törvény szerint a fél évig tartó csapatkivonásnak október 1-jén kell megkezdődnie. A dokumentum a jövő héten kerülhet George W. Bush elnök elé, aki jelezte, megvétózza azt. A demokraták viszont emlékeztetnek, hogy az elnöki vétó nemcsak a kivonulási ütemtervet veti el, hanem az Irakban és Afganisztánban harcoló katonákat is megfosztja az égetően szükséges finanszírozástól.
A napokban David Petraeus tábornok, az Irakot megszálló erők parancsnoka arról győzködte a törvényhozókat, hogy az év eleji csapaterősítések eredményt hoztak. Szerinte egyharmaddal csökkent a felekezetközi erőszak áldozatainak száma, „lélegzetelállító” haladást értek el a szunnita Anbar tartományban, ahol az amerikai erők a legnagyobb veszteségeiket szenvedik el.

Szentkirályi Alexandra Kollár Kinga felfüggesztését indítványozta a Fővárosi Közgyűlésben