A vártnál kedvezőbben alakuló amerikai inflációs adatok, a nemzetközi piacokon megerősödő vásárlási kedv hatására tegnap vevők érkeztek a BÉT-re is, ami a kezdetben lejtmenetben járó pesti indexet (BUX) 27 ezer pontos szintig tornázta fel. A végére azonban elfogyott a lendület, így 26 844,80 ponton, 0,3 százalékos pluszban zárt a budapesti parkett. A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom papírjai erősödtek, míg az OTP és a Richter veszített értékéből. Az olajrészvény 21 milliárdos forgalom mellett 24 830 forinton, 1,6 százalékos erősödéssel zárt, míg a Magyar Telekom 4 milliárd forintos forgalom mellett, 1 százalékos erősödéssel, 977 forinton állt meg. A közel 14 milliárdos forgalmat bonyolító OTP végül 9712 forinton végzett, ami 0,4 százalékkal kevesebb, mint a csütörtöki záró érték. A Richter-papírok 1,2 százalékos mínuszban, 35 415 forinton állapodtak meg, közel 6 milliárd forintos forgalom mellett.
Mindeközben tegnap erősödött a forint a bankközi devizapiacon: az eurót 250,60/70 forinton jegyezték a csütörtöki 252,75/85 forintos árfolyamot követően. A dollár reggel 189,10/20 forinton, délután 188,00/70-en forgott, míg csütörtökön 190,10/20 forinton állt a kurzus. Nemzeti valutánk a régió más pénznemeivel együtt erősödött, ami szintén jórészt a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adatoknak volt köszönhető.
Orosz lapértesülések szerint a moszkvai tőzsdét üzemeltető orosz RTS-csoport igazgatótanácsa arra készül, hogy az amerikai Morgan Stanley befektetési bankkal értékeltesse fel a vállalkozást, amiről arra lehet következtetni, hogy el akarják adni az orosz börzét – írta tegnap az MTI. Az RTS ugyanakkor cáfolta a Kommerszant című orosz üzleti lap értesülését. A lap is úgy tudja, hogy bár az utóbbi időben voltak tárgyalások a tőzsdevállalat és a Morgan Stanley között, de az ügyben semmiféle döntés nem született.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot