Hullámzó pesti index

Gyenge kezdés után visszaesés, majd lendületes emelkedés után ismét esés, és végül erősödés – tegnap is folytatódott a csütörtöki hullámvasút a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). Végül 90,96 pontos emelkedéssel, 26 844,80 ponton zárt a börze, ami az egy nappal korábbi záróértékhez képest 0,34 százalékos erősödést jelent. A hazai piac forgalma magas, 47 milliárd forintos volt.

Munkatársunktól
2007. 06. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vártnál kedvezőbben alakuló amerikai inflációs adatok, a nemzetközi piacokon megerősödő vásárlási kedv hatására tegnap vevők érkeztek a BÉT-re is, ami a kezdetben lejtmenetben járó pesti indexet (BUX) 27 ezer pontos szintig tornázta fel. A végére azonban elfogyott a lendület, így 26 844,80 ponton, 0,3 százalékos pluszban zárt a budapesti parkett. A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom papírjai erősödtek, míg az OTP és a Richter veszített értékéből. Az olajrészvény 21 milliárdos forgalom mellett 24 830 forinton, 1,6 százalékos erősödéssel zárt, míg a Magyar Telekom 4 milliárd forintos forgalom mellett, 1 százalékos erősödéssel, 977 forinton állt meg. A közel 14 milliárdos forgalmat bonyolító OTP végül 9712 forinton végzett, ami 0,4 százalékkal kevesebb, mint a csütörtöki záró érték. A Richter-papírok 1,2 százalékos mínuszban, 35 415 forinton állapodtak meg, közel 6 milliárd forintos forgalom mellett.
Mindeközben tegnap erősödött a forint a bankközi devizapiacon: az eurót 250,60/70 forinton jegyezték a csütörtöki 252,75/85 forintos árfolyamot követően. A dollár reggel 189,10/20 forinton, délután 188,00/70-en forgott, míg csütörtökön 190,10/20 forinton állt a kurzus. Nemzeti valutánk a régió más pénznemeivel együtt erősödött, ami szintén jórészt a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adatoknak volt köszönhető.
Orosz lapértesülések szerint a moszkvai tőzsdét üzemeltető orosz RTS-csoport igazgatótanácsa arra készül, hogy az amerikai Morgan Stanley befektetési bankkal értékeltesse fel a vállalkozást, amiről arra lehet következtetni, hogy el akarják adni az orosz börzét – írta tegnap az MTI. Az RTS ugyanakkor cáfolta a Kommerszant című orosz üzleti lap értesülését. A lap is úgy tudja, hogy bár az utóbbi időben voltak tárgyalások a tőzsdevállalat és a Morgan Stanley között, de az ügyben semmiféle döntés nem született.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.