Szocialista politikusok szerint a szabad demokrata vezetésű gazdasági minisztérium „nem folytatott korrekt egyeztetést” például a biomassza-elszámolással vagy az elektronikus útdíjfizetés szabályozásával kapcsolatban – írja a Hírszerző. Az SZDSZ viszont a villamosenergia-törvény „szétmódosítása” miatt orrolt meg az MSZP-re. A hírportálnak SZDSZ-es források azt mondták, hogy az MSZP összejátszott a Fidesszel, hogy így „heréljék ki” Kóka János javaslatait. A már említett biomasszakérdésben a gazdasági miniszter által elképzelt versenyhelyzet nem állt elő, mert a tüzelőanyag átvételi árát fixálta a szocialista módosítás. A szocialisták szerint viszont Kókáék mindent erővel próbálnak lenyomni a nagyobbik kormánypárt frakciójának a torkán, több döntés előtt érdemi egyeztetés nem is zajlik a pártok között.
Szocialista politikusok szerint a frakciónak elege lett az SZDSZ keménykedéséből, ezért fordul elő időnként, hogy leszavazza a szabad demokrata javaslatokat. Ezek azonban – egyelőre – igazán fajsúlyos vagy legalábbis a médiában felkapott kérdéseket nem érintenek. – Az elmúlt évben túl sokszor kellett a képviselőknek igennel szavazniuk, mert ezt kívánta a kormány, illetve a koalíció érdeke – jelezte egy szocialista politikus.
Hétfőn azonban volt olyan javaslat, amelyben az ellenzék az SZDSZ-szel szavazott együtt, így bukott el a szocialista javaslat. A külügyi bizottság ugyanis azt indítványozta, hogy a parlament sürgősséggel tárgyalja meg a határon túli magyarok költségvetési támogatását. Ezt Veres János pénzügyminiszter ellenezte, és kérte a szocialistákat, ne szavazzák meg a javaslatot. Az MSZP-frakció önmagában is megosztott volt a kérdésben, végül az ellenzék támogatásával mégis átment az indítvány. Az állami vagyonnal kapcsolatos jogszabály-módosítás – amelyet a szocialisták terjesztettek elő – az ellenzék támogatásával valósult meg, az SZDSZ itt is hoppon maradt. Eörsi Mátyás (SZDSZ) ironikusan már MSZP– Fidesz-nagykoalícióról beszélt. A koalíció legfőbb próbája a jövő héten következik el. Az SZDSZ ugyanis június 25-ig adott időt az MSZP-nek arra, hogy megállapodjanak az egészségügyről. Göndör István (MSZP) szerint a szétszavazgatásoknak nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben