Nem ért egyet a lapunknak nyilatkozó Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke azzal, hogy egy, magát a Tisza Párt szimpatizánsaként azonosító tanárnő a szombati Budapest Pride-on nyíltan elismerte, hogy az iskolában jogszabályellenes „érzékenyítő” foglalkozásokat tartanak. Sőt, szerinte ezt már óvodáskorban el kell kezdeni.

Horváth Péter jelezte: nem ítéli el, ha valaki saját véleménnyel rendelkezik, de azt egyáltalán nem tartja jónak, ha ezek a vélemények megjelennek az iskolákban.
Szerinte elsősorban a családoknak kell eldöntenie, hogy milyen típusú véleményt közvetítenek a gyermek felé.
Megint kiderült, hogy nincs diktatúra
Bocsányiné Bánkuti Regina, a Pedagógusok a Nemzetért Egyesület (PANE) elnöke pedig úgy nyilatkozott lapunknak, hogy egy tanárnak a nyilatkozatát önmagában nem tekinti mérvadónak.
Szándékosan védte a saját iskoláját, tehát nem árulta el, hogy melyik iskoláról van szó, ahol állítólag ez a gyakorlat folyik, ami, hát nem tudjuk, hogy pontosan micsoda, hogy jogellenes-e vagy sem
– tette hozzá.
A PANE elnöke szerint az, hogy a tanár felvonult az utcán, azt bizonyítja, hogy hazánkban sokak állításával ellentétben nincs diktatúra. – Tehát szabadon kimehetett az utcára, és véleményt nyilváníthatott egy olyan ügyben, amit nem is az érintett közösség, hanem sokkal inkább egy politikai közösség tett politikai üggyé. Ennek ismeretében a hölgy azt bizonyította, hogy senkinek sincs félnivalója a véleménye miatt – fogalmazott.
Bocsányiné Bánkuti Regina szerint természetesen az oktatás keretei között is sort kell keríteni a szexuális felvilágosításra, de nem mindegy, hogy milyen életkorban, milyen formában, és kik teszik meg.
Bagdy Emőke klinikai szakpszichológusnak a Meseország mindenkié című könyv kapcsán hangoztatott véleményét nevezte irányadónak, miszerint ilyen típusú érzékenyítés az iskoláskorúak számára nem javasolt.
De felidézte azt is, hogy az újbudai Szent Gellért Óvodának egy sok évvel ezelőtti jubileumi évkönyvében Kopp Máriának jelent meg egy nagyon érdekes tanulmánya a genderkutatásról, amikor ez a szó nem azt jelentette, mint most. Akkor ez még a társadalmi szerepvállalásnak, a családban betöltött szerepek megváltozásának, illetve azoknak a vizsgálata volt.
Nagyon érdekes, hogy a sajtó és egyes politikai körök miként sajátították ki ezt a szót és tudományos területet is
– tette hozzá.
Borítókép: Budapest Pride (Fotó: Hatlaczki Balazs)