Vlagyimir Putyin a szentpétervári világgazdasági fórumon kijelentette: a világ hét legfejlettebb országát (G7) és Oroszországot tömörítő csoport (G8) egy idejétmúlt klub; nem tükrözi, hogy a világgazdasági hatalom centruma elmozdult az iparosodott nyugati nagyhatalmaktól az olyan országok felé, mint Oroszország. Az orosz elnök kijelentette, hogy a világnak csökkentenie kell az amerikai dollártól mint tartalék valutától való függőségét, és a tartalékok egyik alternatív eszközeként be kell vezetni az orosz rubelt. Putyin egyben „archaikusnak és nem demokratikusnak” minősítette a Kereskedelmi Világszervezetet (WTO), a globális pénzügyi intézményekről (a Világbankról és a Nemzetközi Valutaalapról) pedig azt mondta, hogy „teljesen más valóságban” hozták őket létre, mint a mai, és a gyorsan változó világgazdasági környezetben veszítettek jelentőségükből.
A vezető ipari államok és Oroszország németországi csúcstalálkozójának mérlege pozitív hangokat váltott ki a vendéglátók köreiben – írta kölni tudósítónk. Angela Merkel az evangélikus egyház zsinatán kijelentette: „Ezúttal is jelentős lépéssel jutottunk előre, de nem többel. Tovább kell fáradoznunk, lemondva arról, hogy megváltó fordulatban reménykedjünk.” A kancellár különös örömét fejezte ki afelett, hogy a szén-dioxid-kibocsátásban élen járó Egyesült Államok a jövőben hajlandó lesz az ENSZ égisze alatt tárgyalni a kérdésről.
n
Mol–Gazprom-tárgyalás. Nemzetközi gázvezetékprojektekről tárgyalt a Mol elnök-vezérigazgatója a Gazprom egyik vezérigazgató-helyettesével a szentpétervári gazdasági fórum alkalmával. Hernádi Zsolt és Alekszandr Medvegyev szót ejtett „egy stratégiai föld alatti gáztároló magyarországi létrehozását célzó munkák élénkítéséről” is – közölte az orosz gázcég. (MTI)

Megkötözve, fej nélkül hevertek az áldozatok - döbbenetes leleteket találtak a magyar régészek