FARS
Az iráni hírügynökség a török energiaügyi minisztérium tisztségviselőire hivatkozva jelenti, hogy Ankara 3,5 milliárd dolláros beruházást tervez Irán dél-fárszi gázmezőjében. A befektetési összeget a TPAO török állami energiavállalat biztosítja. Washington kifogásolta a NATO szövetségese és az Iszlám Köztársaság közötti földgáz-megállapodást, de Törökország kormányfője kijelentette, egyetlen ország sem kérheti Ankarát arra, hogy feladja kapcsolatát energiaellátóival. Jelenleg Irán Törökország második legnagyobb földgázellátója.
Turkish Weekly
Erdogan török miniszterelnök és Ahmadinezsád iráni elnök megállapodott, hogy megépítsék az iráni–török vasútvonalat. Irán és Törökország már előzetes megállapodást kötött iráni földgáz törökországi szállítására, ami ellen Washington hevesen tiltakozott – olvasható az angol nyelvű török lapban. Az amerikaiak Ankarát arra ösztökélik, hogy a térségbeli szállítókkal – beleértve Türkmenisztánt és Kazahsztánt – igyekezzen szerződést kötni.
HA'ARETZ
Noha az amerikai szenátus még nem hagyta jóvá a modern ortodox zsidó Michael Mukasey nyugdíjas szövetségi bíró igazságügyi miniszteri kinevezését, az amerikai zsidó közösség máris támogatja – írja az angol nyelvű izraeli újság. „Mind a nem vallásos és vallásos zsidók és véleményformálók maradéktalanul támogatják Mukasey” jelöltségét. A cikk ezt a bekezdést is tartalmazza: „A Bush-kinevezésekkel szemben gyanakvó New York Times eddig öt cikket közölt a kinevezés támogatására. Ezért nem meglepő, hogy a szenátus várhatóan jóváhagyja Mukasey kinevezését.” Mukasey családja Ukrajnából származik.
Asia Times
Nemzetközi nyomás nehezedik Indiára, hogy a demokráciát követelő tiltakozókra lecsapó burmai katonai diktatúrával fenntartott kapcsolataiban éreztesse, nincs minden rendjén. Újdelhi azonban ellenáll és az ENSZ Biztonsági Tanácsának azt javasolja, a szankciókat csak végső esetben alkalmazza – írja az összázsiai lap. India a burmai eseményeket az ország belügyeinek tekinti, mint ahogyan a térségben lévő többi katonai diktatúra – Banglades, Pakisztán és Thaiföld – esetében. Az amerikai külügyminisztérium ugyanakkor felszólította Indiát, Kínát és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségét, hogy támogassák a burmai nép küzdelmét.