Barack Obama. Illinois demokrata szenátora 1961-ben született, közgazdász és jogász végzettséget szerzett. Különlegességét az adja, hogy apja kenyai, és családjuk hosszú időt töltött külföldön, többek között Indonéziában, ahol Obama iskolába is járt. 2004-ben tűnt fel az országos politikában, amikor az akkori demokratajelölt-állító pártkongesszuson beszédet mondott. Ugyanabban az évben Illinois szenátorává választották a washingtoni törvényhozásba. A vezető jelöltaspiránsok közül egyedüli, aki az iraki háború ellen szólalt fel 2003-ban. 2006-ban Grammy-díjat kapott az Álmok apámtól című könyvének hangoskönyv-változtáért: az önéletírásban elismeri, hogy tinédzserkorában kipróbálta a marihuánát és a kokaint. Liberális abortuszügyben. A munkavállalói réteget célozná adócsökkentésekkel. Szövetségi szintű egészségügyi rendszert hozna létre, amely lefedné a biztosítással nem rendelkező állampolgárokat is.
Hillary Clinton. A 42. amerikai elnök, Bill Clinton feleségeként, a férje hűtlenségét eltűrő asszonyként vált ismertté világszerte, bár az is tény, hogy tevékenyen részt vett a politika alakításában 1993 és 2000 között. Az 1947-es születésű, közgazdász és jogász végzettségű, metodista Clinton vezette azt a kísérletet, amellyel a demokrata kormányzat új egészségügyi rendszert kívánt bevezetni, igaz, ez a törvényhozásban elbukott. 2000-ben kezdett férjétől független politikai karrierbe, amikor nagy többséggel New York állam egyik szenátorává választották. 2006-ban újabb mandátumot nyert el. Liberális az abortusz kérdésében. Segélyekkel kezelné az ingatlanpiac összeomlása miatt kialakult helyzetet. Minden amerikai számára elérhető egészségbiztosítási rendszert hozna létre, és növelné a munkaadók ez irányú kötelezettségeit. 2003-ban az iraki háború mellett szavazott, ma az állítja, hogy „másként szavazott volna, ha tudta volna azt, amit ma”. A fokozatos kivonulás híve.
John McCain. Arizona 1936-ban született republikánus szenátora a mezőny igazi veteránja, aki 2000-ben a jelenlegi elnök, George W. Bush ellenében indult már az elnökjelöltségért, sikertelenül. Az amerikai haditengerészeti akadémián (az úgynevezett „kenu egyetemen”) repülőtisztként végzett, és a Forrestal, majd az Oriskany repülőgép-hordozó fedélzetéről felszállva részt vett Észak-Vietnam bombázásban. 23. bevetésén, 1967-ben lőtte le a kommunista ország légvédelme A–4-esét, katapultált, hat évig volt hadifogoly, ahol embertelen kínzásokban volt része. 1983-ban lett képviselő, majd 1986-ban szenátor. A kilencvenes években sokat tett azért, hogy az Egyesült Államok felújítsa kapcsolatát Vietnammal. Ellenzi az abortusz törvényi liberalizálását. A társasági adó csökkentésével adna lendületet a gazdaságnak. Ellenzi a szövetségi szintű egészségbiztosítási rendszer életre hívását. Támogatta a Bush-kormány csapaterősítési politikáját Irakban.