A merénylet tizenhat halálos áldozata között volt hét katona, és legalább negyvenen sebesültek meg, írta az MTI. A támadás célpontja egy autóbusz volt, amelyen katonák is utaztak. A pokolgépet feltehetőleg a járművön vagy annak közvetlen közelében rejtették el. A Szíria-ellenes, Nyugat-barát parlamenti többség és a Damaszkusz, valamint Teherán támogatását élvező ellenzék közti viszály tavasszal fajult nyílt erőszakká. A harcok összesen 65 halálos áldozatot követeltek, csak Tripoliban 23-an haltak meg az elmúlt hónapokban.
Tripoli Libanon második legnagyobb városa, főként szunnita mozlim lakossággal. A mostani összecsapások általában a szunniták és a síitákból kivált alavita irányzat tagjai között zajlottak. Tripoli mellett található a Nár al-Bared menekülttábor, ahol nemrégiben halálos áldozatokat követelő harcok zajlottak a libanoni hadsereg és a Fatah al-Iszlám csoport tagjai között. Ez a szervezet vállalta magára azt a merényletet is, amelyben május végén meghalt egy katona Tripoli mellett.
Bassár el-Aszad szíriai és Michel Szuleimán libanoni elnök tegnapi damaszkuszi megbeszélésükön úgy döntöttek, hogy a két ország nagyköveti szinten diplomáciai kapcsolatra lép egymással – közölte Aszad elnök politikai tanácsadója, Buszaina Saabán. Szíria és Libanon 1943-ban vált függetlenné Franciaországtól, de diplomáciai viszonyt azóta sem létesítettek. A két ország a múlt hónapban az Unió a Mediterrán Térségért párizsi alakuló ülése alkalmával jelentette be a kapcsolatok megteremtésének szándékát. „A két elnök (…) utasította külügyminiszterét, hogy a mai nappal kezdve tegyék meg a szükséges lépéseket ennek érdekében, a két ország törvényeinek megfelelően” – mondta Saabán.
Szoboszlai gólpassza videón, és bepillantás az Ázsiába indult Liverpool különgépébe
