Ki fizeti a rendőrség kiadásait?
Csaknem 6,5 millió forint volt a BRFK többletköltsége a július 29-i bombakészültség miatti ferencvárosi kiürítés során – adta hírül tegnap a Világgazdaság internetes oldala. A lap a BRFK sajtóosztályát kereste meg, ahol egyrészt elárulták a többletkiadás pontos összegét, illetve elmondták azt is, hogy a rendőri feladatok ellátásában 592 fő vett részt. A többletkiadásokat a felügyeleti szervhez felterjesztették, egyelőre azonban nincs információjuk az összeg megtérítéséről. (MN)
Komolyan vették a vicclapot
A tizennégy éve létező Móricka legfrissebb számában La Fontaine A tücsök és a hangya című meséjének átköltése található. A mulatozó, mihaszna, csak a mának élő tücsköt a lap szerzői cigányként ábrázolják, aki baseballütővel támad a közterheket nyögő, szorgalmas hangyára. Az anyagot – a jobboldalt ért sérelmek kapcsán általában tájékozatlan – Eötvös Pál MÚOSZ-elnök, a Népszabadság volt főszerkesztője ezúttal rögtön elítélte. Ugyancsak így tett György Péter balliberális esztéta is, aki hozzátette: a tartalom a harmincas évek nyilas hecclapjainak szellemiségét idézi. A MÚOSZ elnöksége vizsgálja annak lehetőségét, hogy közösség elleni izgatás vagy uszítás miatt a hatóságokhoz fordul-e. (B. B.)
Mosonszentmiklósi jubileumi ünneplés
Erdő Péter bíboros mutat be szentmisét ma délután négy órakor a Győri Egyházmegyéhez tartozó Mosonszentmiklóson abból az alkalomból, hogy a falu az idén több jeles évfordulóját ünnepli, többek között azt, hogy az ősi települést említő első írásos emlék 1208-ból származik. A falu száz évvel ezelőtt, 1908-ban vette fel mostani nevét, illetve húsz éve, vagyis 1988-ban vált külön Lébénytől és lett Lébényszentmiklósból ismét Mosonszentmiklós. Az ünnepi eseményen jelen lesz Pápai Lajos győri megyés püspök, Firtl Mátyás, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke, országgyűlési képviselő és Tóth Tiborné országgyűlési képviselő. (B. A.)
Közlemény
Lapunk 2008. augusztus 5-én megjelent Szolzsenyicin végső utazása című cikkünkben Szolzsenyicin halálhírével kapcsolatban valótlanul állítottuk, hogy a Magyar Rádió 2008. augusztus 4-én, hétfőn reggel nyolc óráig sem hírösszefoglalójában, sem honlapján az említett hírről nem számolt be. A valóság ezzel szemben az, hogy a Magyar Rádió honlapján már 2008. augusztus 3-án, vasárnap éjfél előtt olvasható volt, valamint az MR1-Kossuth rádió éjféli híradójában és azt követő hírműsorokban, így a 180 percben is szerepelt a hír.