origo.hu
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről
Tbiliszi Beismerés. Az ország moszkvai nagykövetének többszöri kijelentése után Mihail Szaakasvili elnök is elismerte, hogy Grúzia támadta meg augusztus elején Dél-Oszétiát. Az olasz La Repubblicának nyilatkozva e lépést az ország biztonsági érdekeivel magyarázta. Az augusztusi események kivizsgálására felállított parlamenti bizottság előtt hasonlóan érvelt az emlékezetes „nyakkendőevéssel” kapcsolatban. Mint fogalmazott, „az ország biztonsága miatti aggodalom késztette erre, a lényeg azonban, hogy az ellenség határozott választ kapott”. Szaakasvili biztosra vette, hogy Grúzia akkor is a NATO tagja lesz, ha most nem kap cselekvési tervet. Elképzelhető, hogy azokra az amerikai tervekre gondolt, amelyek szerint Grúzia és Ukrajna számára a csatlakozás új modelljét kell kidolgozni. (MN)
Bush elnök hivatali idejének lejárta, Amerika szuperhatalmi státusa hanyatlásának és a globális válság együttes hatására Washingtonnak a jelek szerint most már hozzá kell szoknia, hogy egyre kevésbé történik az, amit akar, és hogy atlanti partnerei mind inkább érvényesítik érdekeiket.
Ami már a szavak erején is mérhető. A mai NATO-tanácskozás előtt Frank-Walter Steinmeier egyenesen „aberráltnak” nevezte azt a vádat, hogy Berlin túlzottan engedékeny lenne Moszkvával. A német külügyminiszter ismételten elmondta, Németországnak mindig is az volt a véleménye, hogy Grúzia és Ukrajna NATO-csatlakozása korai. Megfigyelők szerint egyébként a külügyminiszteri találkozón a Kreml és a szervezet viszonyában óvatos olvadás várható.
Azt, hogy a január 20-án hivatalba lépő Barack Obama megválasztott elnöknek milyen lesz az Oroszország-politikája, valójában még senki sem tudja. De hogy Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter meghajlott a nagy nyugat-európai országok akarata előtt, már biztosra vehető. Ha ugyanis Rice hajthatatlan maradt volna, az akár töréshez is vezethetett volna a NATO-ban. Főleg az után, hogy kiderült, az augusztusi kaukázusi konfliktust Mihail Szaakasvili grúziai elnök kezdte. Márpedig egy ilyen vezetés alatt álló ország felvétele akár a tagság előszobájának számító úgynevezett Tagsági Akciótervbe (MAP) is a háború kockázatát jelentheti Oroszországgal.
Ami Ukrajnát illeti, a demokratikus értékekre oly gyakran hivatkozó nyugati hatalmak figyelmét az sem kerüli el, hogy a felmérések tanúsága szerint az ukrán lakosság mintegy 80 százaléka arról hallani sem akar. Nem is szólva a rendkívül labilis ukrajnai politikai helyzetről.
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről
Tényleg agyhalott, magyarul sem tud
Rendkívüli: Kórházba vitték a Megasztár döntősét! Ő is gázmérgezést kapott
Véget érhet az Európai Unió története – Magyarország szemmagasságban tárgyal szövetségeseivel
Fokozódik a helyzet a budapesti színházban: lefújták az előadást, sokan kórházba kerültek
„Hajmeresztő, hogy mire szavaztak igennel a tiszás EP-képviselők”
Így „dolgoznak” az irányításmániás Magyar Péter emberei a budapesti közgyűlésben
Hihetetlen bejelentést tett a világ egyik legszexibb sportolónője
A börtönig érnek a Lakatos Márk-botrány szálai
Szalmonellás kolbászt hívnak vissza a boltokból, nehogy megegye!
Gyurcsány nagy dobásra készül Orbán ellen
Lisztes Krisztián egyedül edz, a Frankfurt vezérigazgatója nyilatkozott róla
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.